Bob to bezsprzecznie najmodniejsza fryzura sezonu. Dominował na Tygodniach Mody, zawładnął Hollywood, a nawet polskim show-biznesem.

Oto najpopularniejsza fryzura według Pinterestu. Jest boska!

Stylowy, elegancki i nowoczesny. Nic więc dziwnego, że wiele kobiet zachęconych efektownymi metamorfozami gwiazd, chce pójść w ich ślady i zdecydować się na podobne cięcie.

Zanim jednak podejmiesz ostateczną decyzję, powinnaś koniecznie przemyśleć kilka kwestii.

Gwiazdy udowadniają, że TO cięcie jest najmodniejszą fryzurą jesieni

Kształt twarzy

Bob jest jedną z najbardziej twarzowych fryzur, jednak jego cięcie trzeba dopasować do kształtu  twarzy, tak by podkreślało atrybuty i maskowało jej wady.

Cięciem możemy odwrócić uwagę od mocnej, wystającej żuchwy lub wręcz przeciwnie podkreślić jej smukłą linię. Nie warto więc upierać się na konkretnym cięciu, które spodobało nam się na ulubionej gwieździe — asymetryczny bob z grzywką nie pasuje każdemu…

Jennifer Lopez powróciła do kultowej fryzury. Fani są zachwyceni

Typ włosów

Twoje włosy są proste i oklapnięte, czy wręcz przeciwnie – kręcą się w różne strony? Tekstura naszych włosów jest naprawdę ważna w podejmowaniu decyzji o ścięciu ich w boba.

Odpowiednie cięcie może dodać włosom objętości lub wręcz przeciwnie – pomóc je odrobinę okiełznać. Zastanów się też, ile czasu możesz poświęcić na stylizację fryzury. Czy masz czas je prostować, kręcić… Bob, w przeciwieństwie do długich włosów, wymaga codziennego stylizowania.

Mila Kunis też uległa modzie. Nie uwierzycie, co zrobiła z włosami

Czas i pieniądze

Bob jak każde krótsze cięcie, by wyglądać efektownie, potrzebuje regularnego odświeżania — zdecydowanie częściej niż standardowe trzy miesiące. Decydując się na boba, musisz więc być gotowa na regularne wizyty u fryzjera, co około 4-6 tygodni.

Selena Gomez w curly bob. Pokazała swoje naturalne loki