Chociaż lato to doskonały czas na wypoczynek i złapanie pięknej, naturalnej opalenizny, to czasem zbyt wysokie temperatury mogą przytłaczać. Szczególnie, jeśli chodzi o nasze włosy, które w tym okresie przetłuszczają się znacznie szybciej. Codzienne mycie, suszenie i rozczesywanie zabiera sporo czasu, ale na szczęście istnieją sposoby na to, by na dłużej zachować ich świeżość.

Blogerka urodowa Jess Keys podzieliła się swoimi sprawdzonymi sposobami, które przedłużą świeżość włosów. Dzięki tym sztuczkom nie będziesz musiała myć ich codziennie.

Susz włosy tylko przy nasadzie

Według Jessy Keys to sprawdzona technika, którą stosuje za każdym razem, kiedy suszy pasma. Po dokładnym umyciu włosów pozwala im wyschnąć w naturalny sposób. Dopiero kiedy staną się lekko wilgotne, zaczyna suszyć je suszarką, ale tylko przy nasadzie. Według blogerki ta sztuczka pomaga na dłużej zachować ich świeżość, ponieważ włosy znacznie wolniej się przetłuszczają. Z pewnością jest to również dobra praktyka, która pozwoli uniknąć uszkodzeń i przesuszenia pasm.

RUDY – TEN KOLOR POKOCHAŁY GWIAZDY!

Zawsze noś czepek, jeśli nie myjesz włosów pod prysznicem

Kolejnym zaproponowanym przez nią sposobem jest noszenie czepka. Każdy zna tą metodę, ale mało osób z niej korzysta. Tymczasem Jessy radzi, by powrócić do starych nawyków, które naprawdę się sprawdzają. Nawet jeśli starasz się nie moczyć włosów biorąc prysznic, to gorące powietrze oraz para i tak zrobią swoje. Czepek uchroni je od tego, a fryzura pozostanie bez szwanku.

Suchy szampon nie tylko rano

Suchy szampon zazwyczaj ratuje nasz włosy rano. Po prostu spryskujemy nim włosy, rozczesujemy i jesteśmy gotowe do wyjścia. Tymczasem Jessy stosuje zupełnie inną kolejność i używa suchego szamponu… wieczorem. Dzięki temu rano po przebudzeniu włosy będą świeże i ładnie odbite od nasady.

MAŁGORZATA ROZENEK ZNÓW W DOCZEPACH. ZMIENIŁA NIE TYLKO FRYZURĘ