Nawet, jeśli jesteś 20-latką, warto, abyś znała te sztuczki. W końcu prędzej czy później każdej z nas będą one potrzebne. Gwiazdy korzystają z nich nader często. W końcu w show biznesie młodość i uroda liczą się najbardziej…

10 trików, by wyglądać młodziej1. Bob

Jeśli masz problemy z ułożeniem idealnej fryzury, zdecyduj się na boba. Jest jego tyle wersji, że z pewnością znajdziesz odpowiednią dla swojej twarzy.

Bob zawsze wygląda młodzieńczo, dodaje buzi energii i jest niezwykle twarzowy.

10 trików, by wyglądać młodziej2. Zmieniaj kolor włosów

Dostosuj kolor włosów do pory roku. Śmieszne? Tymczasem wiele gwiazd tak robi. Jesienią ocieplają odcień czupryny, co rekompensuje chłodniejszy koloryt skóry.

10 trików, by wyglądać młodziej3. Przyciemnij blond

Trzymanie się platyny jest atrakcyjne, ale nie na długo. Przede wszystkim jest sztuczne, a to nie służy młodzieńczemu wyglądowi. Dlatego też wiele słynnych blondynek decyduje się na przyciemnienie swoich jasnych włosów.

10 trików, by wyglądać młodziej4. Noś grzywkę!

To najskuteczniejszy sposób, by odjąć sobie kilka lat bez radykalnej zmiany fryzury. Kate Moss wiedziała, co robi, decydując się na nią. Dzięki niej wciąż wygląda jak młodziutka modelka.

10 trików, by wyglądać młodziej5. Pokochaj prostotę

Proste fryzury są bezpretensjonalne i wiecznie modne. A nic tak nie postarza, jak niemodne uczesanie. Zrezygnuj z tapirowanych włosów i wszelkiego rodzaju przesady.

10 trików, by wyglądać młodziej6. Odważ się na zmianę

Od lat nosisz tę samą fryzurę i boisz się, że w nowej nie będzie Ci do twarzy? Powinnaś przełamać strach. Przy włosach noszonych podobnie przez kilka lat widać każdą nową zmarszczkę.

10 trików, by wyglądać młodziej7. Warstwy

Cieniowanie to sprzymierzeniec młodego wyglądu. Dzięki niemu włosy stają się bardziej puszyste i wyglądają na gęstsze.

10 trików, by wyglądać młodziej8. Nie bój się długich włosów

Przez lata panowało przekonanie, że długie włosy zarezerwowane są tylko dla młodych dziewczyn. To błąd. Dzisiaj wiele gwiazd nosi długie pukle, bo doskonale wiedzą, że to m.in. dzięki nim wyglądają na młodsze o 10 lat.

10 trików, by wyglądać młodziej9. Unikaj czerni

Jeśli przez lata nosiłaś czarne włosy, warto je rozjaśnić. Nie mówimy o blondzie, ale np. o łagodnym kasztanie. Czerń wyostrza rysy twarzy, a co za tym idzie – podkreśla zmarszczki i postarza.

Cetherine Zeta-Jones zmieniła ją na ciemny brąz. Z dużą korzyścią.

10 trików, by wyglądać młodziej10. Zainwestuj w kosmetyki nabłyszczające

Nie, nie chodzi nam o brokat. Włos ma błyszczeć zdrowo i naturalnie. Dlatego stosuj kosmetyki wygładzające, a fryzurę spryskuj delikatnie mgiełką nabłyszczacza. Prosta sztuczka, ale czyni cuda.