Świat kocha blondynki, a świat mediów w szczególności. To kolor w naturze coraz rzadszy, za to coraz częściej uzyskiwany za pomocą odpowiednich kosmetyków.

Jaka nie byłaby blondynka, naturalna czy farbowana, wciąż budzi pożądanie.

Blond włosy – o ile dobrze dobrane – kojarzą się z kobiecością i seksapilem.

Australijski Harper’s Bazaar opublikował właśnie ranking najbardziej kultowych blondynek. Co ciekawe, większość z nich to naturalne brunetki!

Zobaczmy, kto zajął pierwsze miejsce.

10 blondynek - ikon

1. Marilyn Monroe

Jakżeby mogło być inaczej? MM to nieprzemijający symbol seksu, bogini zmysłowości. Zawsze już chyba blodn kojarzył się będzie właśnie z nią. I niewiele osób pamięta, że Marilyn była naturalną szatynką…

10 blondynek - ikon

2. Brigitte Bardot

Naturalna brunetka, gdy zafarbowała włosy na blond, stała się światową gwiazdą.

10 blondynek - ikon

3. Deborah (Debbie) Harry

Jaka inna kobieta mogłaby być wokalistką zespołu Blondie?

10 blondynek - ikon

4. Madonna

Również naturalna brunetka! Zafarbowała włosy na blond, wzorując się na Marilyn Monroe i zaśpiewała Like A Virgin. Od tamtego momentu wierna jest jasnym włosom.

10 blondynek - ikon

5. Kate Moss

Jej jasne włosy wyjątkowo pasują do dziewczęcych rysów twarzy. No i żaden kolor nie wygląda tak dobrze w stylizacji „prosto z łóżka”.

10 blondynek - ikon

6. Pamela Anderson

Niestety, to dzięki niej długie blond włosy kojarzą się z kiczem i sztucznym biustem. Co nie przeszkadza milionom facetów uwielbiać takie właśnie kobiety.

10 blondynek - ikon

7. Claudia Schiffer

W latach 90. jedna z największych supermodelek. Gdy zaczynała karierę, każdy wskazywał na jej podobieństwo do Brigitte Bardot.

10 blondynek - ikon

8. Reese Witherspoon

Kalifornijska blondynka i najbardziej „legalna” ze wszystkich tu przedstawionych.

10 blondynek - ikon

9. Gwen Stefani

Z rozmysłem stylizuje się na Jean Harlow i Marilyn Monroe. I jak widać był to strzał w dziesiątkę, bo piosenkarka jest obecnie nie tylko ikoną mody, ale i urody, chociaż dobiega już czterdziestki.

10 blondynek - ikon

10. Agyness Deyn

Jedna z najbardziej znanych i rozchwytywanych obecnie modelek. Mówią o niej „nowa Kate Moss”, chociaż podobieństwo dotyczy chyba tylko zawodu i koloru włosów…