Teoretycznie wiemy, jak powinny wyglądać, ale nie zawsze jesteśmy w stanie je ujarzmić. Brwi to drobny, a jednak bardzo istotny element naszego wizerunku. Nieumiejętnie wyregulowane odbierają urodę, a gdy mają idealny kształt – działają lepiej, niż zabiegi upiększające.

Zazwyczaj próbujemy same o nie zadbać, ale sięgając po pęsetę czy hennę często tracimy umiar. W efekcie zmieniają swoje położenie, stają się zbyt cienkie albo kolorystycznie nie pasują do karnacji i odcienia włosów. Naprawdę bardzo łatwo o wpadkę. Jak jej uniknąć? Z pomocą przychodzi lista opublikowana na łamach lifehack.org.

Regulacja brwi: 10 nieoczywistych błędów

#1 Zbyt szeroka przerwa między brwiami

To dobrze, że nie tworzą jednej całości, ale warto zachować umiar. Idealne brwi powinny zaczynać się na wysokości wewnętrznego kącika oka, a nie dalej.

#2 Jednakowy kolor brwi i włosów

W efekcie wszystko się ze sobą zlewa, wyglądasz bezbarwnie, a twarz traci swój wyraz. Najlepiej, gdy są przynajmniej o kilka tonów ciemniejsze.

18-latka przestała regulować brwi. Pokazała się po kilku miesiącach bez pęsety

#3 Zmiana naturalnego łuku

Można całkowicie zmienić kształt brwi, tylko po co? Prędzej czy później i tak zaczną odrastać w swoim miejscu. One nie wzięły się tam znikąd.

#4 Bardzo rzadkie brwi

Pojedyncze włoski i prześwitująca skóra to nie jest efekt, na którym powinno nam zależeć. Warto sięgnąć po kredkę i wypełnić ewentualne braki.

#5 Usuwanie włosków z górnej części

W ten sposób pozbawisz je naturalnego kształtu i coraz trudniej będzie nad nimi zapanować. Regulacja powinna odbywać się zdecydowanie od dołu.

Undone brows – tak stylizujemy brwi w tym roku

#6 Zbyt mocne wypełnienie

Luki warto uzupełnić, ale nie za bardzo. Zbyt ciemny i mocno kryjący barwnik sprawi, że brwi będą wyglądały na domalowane. Unikaj tego, jeśli nie jest to konieczne.

#7 Identyczne brwi

Wizażystki często powtarzają, że brwi są siostrami, ale nie bliźniaczkami. Kiedy wyglądają dokładnie tak samo – nie prezentuje się to zbyt naturalnie.

#8 Sięgają za daleko

Weź pędzel lub ołówek. Oprzyj go na granicy nosa, a drugą stroną sięgnij do zewnętrznego kącika oka. W ten sposób wyznaczysz punkt, gdzie powinny się kończyć.

#9 Rozpoczynanie makijażu od brwi

Po wszystkim będą wyglądały kiepsko, bo na pewno osiądą na nich resztki podkładu, korektora, pudru czy cieni. Warto malować je na samym końcu.

Jak stylizować brwi. Ekspercka porada, dzięki której zrobisz to dobrze

#10 Regulacja przed kąpielą

Gorąca woda rozszerza mieszki włosowe, co prowadzi do naturalnego wypadania brwi. Jeśli wyregulujesz je wcześniej – nowe ubytki mogą całkowicie zmienić ich kształt.