Ruch body positive w mediach społecznościowych jest coraz bardziej popularny. Na Twitterze, Instagramie i Facebooku miliony osób dołączą do akcji, sprzeciwiając się tym samym nierealnemu wizerunkowi w mediach, gdzie nie ma miejsca na niedoskonałości, a każda fotografia jest opatrzona filtrem. Ale wśród osób pozornie deklarujących swoje poparcie, nie brakuje hipokrytów, których celem jest zupełnie coś innego.

Celebrytka i modelka plus size Gemma Colins otwarcie deklarowała swoje zaangażowanie dla ruchu body positive. Na Instagramie często publikowała zdjęcia pozbawione retuszu i filtrów, zachęcając inne osoby do akceptacji swojego ciała. Jednak obok wpisów deklarujących sprzeciw wobec wyidealizowanego wizerunku, pojawił się post, w którym Gemma reklamowała odchudzającą herbatę Bloom Boot, czyli środek mający zmniejszyć apetyt i pomóc w szybkiej redukcji wagi.

KOBIETY PORZUCAJĄ MASZYNKI DO GOLENIA I ZAMIENIAJĄ JE NA HASZTAG JANUHAIRY!

Zdjęcie, na którym kobieta reklamuje herbatę wywołało oburzenie wśród jej fanów. Wiele osób nie mogło zrozumieć jej postępowania, ponieważ modelka plus size była znana ze swojej aktywnej postawy na rzecz ruchu body positive. Nie zabrakło również mocniejszych komentarzy, w których użytkownicy zarzucili jej hipokryzję i chęć szybkiego zdobycia pieniędzy, kosztem utraty autentyczności.

JEDEN SKŁADNIK SZAMPONU, KTÓRY NISZCZY TWOJE WŁOSY. ZWRÓĆ NA NIEGO UWAGĘ