Jesienna aura nie sprzyja dobremu samopoczuciu. Po wakacyjnych miesiącach i wypoczynku, musimy zmierzyć się z rzeczywistością i powrócić do codziennych obowiązków. Coraz chłodniejsze dni wymuszają na nas zmianę w procedurze pielęgnacyjnej i przeorganizowanie szafy, ale jest jeszcze jeden aspekt, na który powinnyśmy zwrócić szczególną uwagę. Chodzi oczywiście o nasze samopoczucie i komfort psychiczny.

Wycisz umysł medytacją. Oto 4 sposoby, które pomogą Ci zacząć

Oto sposoby, które pomogą odzyskać harmonię i spokój oraz odeprzeć niepotrzebne frustracje.

Ustal granie

Otaczanie się ludźmi, którzy nie mają wobec nas dobrych intencji, to pierwsza rzecz, którą należy wyeliminować, by poczuć się lepiej. Toksyczne relacje zabierają nam energię i nie dają niczego w zamian. Nie jest to łatwe zadanie, ponieważ bardzo często są to osoby z najbliższego nam otoczenia, warto jednak przyjrzeć się każdej z relacji i przeanalizować w jaki sposób odbija się to na naszej psychice. Spróbuj ograniczyć kontakt z osobami, które Cię przytłaczają i ustal z nimi zdrowe granice.

Naucz się odmawiać

Nie potrafisz odmawiać, a słowo „nie” praktycznie nie istnieje w Twoim słowniku? To sytuacja, która wymaga zmiany. Nie jesteś w żaden sposób zobowiązania do robienia rzeczy, których nie lubisz lub zwyczajnie nie masz na nie ochoty.

Poćwicz podejmowanie szybkich decyzji

Dakota Johnson zmieniła jedną rzecz w swoim wizerunku. Fani nie dają jej spokoju

Na początku nie musisz zaczynać od poważnych dylematów, spróbuj z czymś o wiele prostszym. Sytuacji, które wymuszają podejmowanie decyzji jest wiele – możesz zrobić to będąc w restauracji lub na zakupach. Kiedy zastanawiasz się nad tym, które danie chcesz zamówić, daj sobie na to nie więcej niż 10 sekund. Dzięki temu nauczysz się zdecydowania i nie stracisz czasu na zbędne analizowanie każdego, nieistotnego szczegółu.

Doceniaj siebie

Pozbądź się nadmiernego krytycyzmu wobec swojej osoby. Stań przed lustrem, uśmiechnij się szeroko i znajdź co najmniej 3 pozytywne rzeczy, które lubisz w swoim życiu. Wcale nie musza dotyczyć Twojego wyglądu. Możesz poszukać czegoś interesującego w swojej pracy lub zainteresowaniach.