Takiego skandalu w świecie mody dawno nie było. Otóż w dniu dzisiejszym okazało się, że opowieści modelek o tym, iż nie muszą głodzić się przed pokazami, są bzdurą. 20-letnia modelka Ulrikke Louise Lahn Høyer umieściła na swoim profilu wpis, który wstrząsnął światem mody.

Czytaj także: Jakie wymiary ma Kaia Gerber? Modelka ma niesamowite NOGI! (ZDJĘCIA)

Modelka wyznała, że dom mody Louis Vuitton zatrudnił ją do swojego pokazu w Japonii. Przed pokazem modelka zrzuciła kolejne centymetry w biodrach, by nie ryzykować, że nie spodoba się organizatorom pokazu. Niestety na dobę przed pokazem dowiedziała się, że ma tłuste plecy, wzdęty brzuch i opuchniętą twarz. Nakazano więc jej nie jeść nic przez… 24 godziny. Była pilnowana przez agencję i inne modelki. Niestety głodzenie się nie pomogło, ponieważ tuż przed pokazem dziewczynę odesłano do domu. Była zbyt gruba, żeby pójść w pokazie Louis Vuitton.

Właśnie wróciłam z Tokyo, gdzie Louis Vuitton miał pokaz w Kyoto. Jednak nigdy nie trafiłam w wybieg, gdyż zostałam odrzucona z powodu bycia za grubą. Wcześniej w trakcie przymiarek zmierzono minie w biodrach i wyszło, że mam 92 centymetry. Pomimo to zostałam zaangażowana do pokazu. Bardzo się cieszyłam, że polecę do Japonii i zaczęłam pracę nad swoim ciałem, aby zmniejszyć obwód. Za każdym razem jest to coraz trudniejsze, tak jakby ciało broniło się przed chudnięciem. Dzień przed wylotem znowu odbyło się oficjalne mierzenie i tym razem miałam 91 centymetrów w biodrach. Niestety na miejscu powiedzieli mi, że jednak jestem za gruba. Że mam tłuste plecy, spuchniętą twarz i wzdęty brzuch. Powiedzieli, że muszę głodzić się przez 24 godziny i wtedy pójdę w pokazie. Niestety odesłali mnie do domu. Nie mogę zaakceptować takiego postępowania i uznać go za normalne. Czuję się odpowiedzialna za wpływ, jaki modelki maja na młode dziewczyny i nie będę ich wpędzać w kompleksy. Widziałam zdecydowanie za dużo dziewczyn, które są tak chude, że nie rozumiem, jak w ogóle mogą chodzić czy mówić.

Czytaj także: WPADKA! W TAKIEJ KREACJI DO CANNES? (FOTO)

Zobaczcie zdjęcia modelki wykonane w dniu pokazu. Rzeczywiście ma „tłuste plecy”? Wydaje nam się, że Louis Vuitton za takie postępowanie zapłaci wysoką cenę.

Za gruba dla Louis Vuitton! Kazali jej głodzić się przez 24 godziny po czym...