Każdego dnia tysiące ludzi na całym świecie przegląda fit inspiracje spływające z mediów społecznościowych. Piękne, starannie zaplanowane zdjęcia wypełniają nasze tablice. Najnowsze badania australijskich naukowców wykazały, że przewijanie Instagrama, zwłaszcza w nocy, nie jest do końca zdrowe.

W rzeczywistości wystarczy 30 minut dziennie, aby wpaść w obsesję na punkcie wyglądu i wagi. Im więcej fitstagramowych inspiracji, tym bardziej negatywne postrzeganie własnego wizerunku ciała.

Pół godziny wystarczy, aby nie tylko nabawić się kompleksów, ale także strachu o własne zdrowie. Ponad trzysta pięćdziesiąt kobiet w wieku od 18 do 25 lat opowiedziało o swojej aktywności w mediach społecznościowych. Naukowcy wysnuli przerażające wnioski.

ZOBACZ TEŻ: Maffashion bez filtra i bez makijażu! (FOTO)

Niestety. Kobiety, które porównują się z gwiazdami i fitblogerkami, najprawdopodobniej „wyrzekają się” własnych ciał. Fundacja The Butterfly współpracuje z Instagramem w kontekście wprowadzenia działań, które w mediach społecznościowych będą promowały prawdziwą pewność siebie.

Pracownicy fundacji apelują o ostrożne korzystanie tego typu aplikacji. Według nich każdy, kto choć przez chwilę poczuje się źle, w związku z oglądanymi zdjęciami, powinien natychmiast zrezygnować z aplikacji i skorzystać z pomocy specjalisty.

Co o tym sądzisz?