Kneipp jest producentem naturalnych kosmetyków, które są niezwykle lubiane przez tysiące kobiet. Fundamentem powstania oraz rozwoju marki jest filozofia księdza Sebastiana Kneippa, który był prekursorem naturalnych metod leczenia. Metoda Kneippa, która została oparta na wspomnianej filozofii, od 2015 roku uznawana jest za niematerialne dziedzictwo UNESCO. Obejmuje ona pięć filarów nauki Sebastiana Kneippa – woda, rośliny, ruch, odżywianie oraz równowaga. Marka Kneipp stworzyła specjalną kampanię społeczno-edukacyjną „Naturalnie Szczęśliwe”. W jej ramach powstają fantastyczne podcasty tworzone we współpracy ze specjalistami z różnych dziedzin. Zdrowe odżywianie oraz podejście do niego jest jednym z tematów kampanii.

Popularna instagramerka pokazała jak zmieniło się jej ciało po wielu miesiącach pandemii. „Pewnie przejdę jeszcze wiele faz w życiu, w których moje ciało będzie wyglądać inaczej”

Kampania społeczno-edukacyjna „Naturalnie Szczęśliwe”

Pięć filarów filozofii Sebastiana Kneippa stanowi przepis na szczęśliwe życie w zgodzie z naturą. Kampania ma na celu przybliżenie sposobu na życie, który oparty jest na równowadze i szczęściu dzięki istnieniu w zgodzie z naturą. Ta kampania skierowana jest do kobiet w każdym wieku. Marka Kneipp chce pomóc w odnalezieniu szczęścia oraz w zrozumieniu, jak ważny jest odpoczynek, regeneracja, oswajanie stresu i dobre odżywianie oraz podejście do niego. Mają pomóc w tym między innymi podcasty, które stworzone zostały na zasadzie rozmów z ekspertkami z różnych dziedzin. Zbliża się lato, a to oznacza sezon urlopowy i podjęcie próby odchudzania, by zdobyć „plażową figurę”. Właśnie dlatego marka Kneipp postanowiła zabrać się za ten temat. Zdrowe podejście do diety oraz zdrowe odżywianie jest niezwykle ważne i wiele z nas ma z nim problem. „Karm się (z) miłością” to jeden z podcastów, który został opublikowany w ramach kampanii.

Znana aktorka o powracających zaburzeniach odżywiania. Przyczyniła się do tego pandemia

Zdrowe odżywianie

Wiosna to czas, kiedy dużo z nas gorączkowo przechodzi na dietę, pragnąć schudnąć do lata. Właśnie dlatego powstał podcast, który jest zapisem rozmowy pomiędzy dietetyczkami i psycholożkami Agatą Ziemnicką oraz Katarzyną Błażejewską-Stuhr. W rozmowie poruszają kwestie odżywiania oraz akceptacji swojego ciała i traktowaniu go z troską i wdzięcznością. Ekspertki zachęcają, aby zamiast wyzwania ekstremalnego chudnięcia podjąć wyzwanie, by odżywić swoje ciało, zatroszczyć się o swój umysł oraz zadbać, by pożywienie dawało nam siły i zdrowie. Dzięki temu może podnieść się jakość naszego życia. Dobre odżywianie to wyraz prawdziwej troski o siebie. Pożywienie jest cudownym źródłem składników, które odżywiają nasze ciało od wewnątrz. Funkcjonujemy w świecie nieustannych obostrzeń żywieniowych i nie postrzegamy jedzenia jako źródła życia, które odżywia każdą komórkę naszego ciała, dając naszym organom energię do pracy. Zawężamy naszą perspektywę do wyglądu zewnętrznego – idealnych wymiarów i tkanki tłuszczowej. Narzucamy sobie liczne ograniczenia, zamiast troszczyć się o nasze ciała poprzez dostarczanie im wszystkiego tego, co niezbędne dla zdrowia i sprawnego funkcjonowania.

„Skupmy się na tym, co możemy sobie – naszym ciałom dać poprzez zdrowe odżywianie. Spójrzmy na nie z uznaniem i wdzięcznością. To cudowne organizmy, niebywale skomplikowane machiny, dzięki którym oddychamy, chodzimy, uczymy się, zdobywamy, poznajemy i czerpiemy z życia! Doceńmy wszystko to, co nasze ciała nam dają i odwdzięczmy się im troską poprzez odżywianie zarówno od wewnątrz – karmiąc je, jak i od zewnątrz poprzez pielęgnację” – mówi Agata Ziemnicka, psycholożka i dietetyczka, ekspertka Kneipp i założycielka fundacji „Kobiety bez Diety” – „to, co dostarczamy sobie od wewnątrz, cudownie działa także w postaci kosmetyków roślinnych. Pozwólmy sobie na codzienną pielęgnację, balsamujmy się, szczotkujmy, odżywiajmy skórę również od zewnątrz”.

Zachęcamy do przesłuchania całej rozmowy na YouTube lub Spotify!