Wszyscy wiemy, jak pozytywny wpływ na dobre samopoczucie i zdrowie psychiczne może mieć medytacja. Pomaga wyciszyć umysł, odzyskać harmonię i pozbyć się wewnętrznego napięcia. Jednak samo rozpoczęcie medytacji może wydawać się nieco problematyczne. Od czego zacząć i jak przygotować się do uwolnienia umysłu od natłoku myśli? Oto krótki przewodnik, który pomoże Ci zacząć.

Jak rozpocząć medytację

Po pierwsze pamiętaj o tym, że to proces, który wymaga czasu. Nie oczekuj zbyt wiele po pierwszej medytacji.  Na początku ważne jest, by poznać swoje wnętrze. To przygotuje Cię do dalszych duchowych wędrówek. Zacznij od medytacji przez jedną minutę dziennie i każdego kolejnego dnia dodawaj kolejną minutę. Nawet jeśli będziesz miała wrażenie, że medytacja nie przynosi rezultatów, pamiętaj, że przyjdą one z czasem. A kluczem do sukcesu jest systematyczność.

Jak zadbać o spokój ducha, wyciszyć się i pozbyć negatywnych emocji w 10 minut?

Przed rozpoczęciem medytacji postaraj się wyciszyć. Znajdź spokojne miejsce i postaraj się wyeliminować jak najwięcej bodźców, które mogą Cię rozpraszać.

Nie każda sesja będzie wyglądać identycznie. Czasem uda Ci się odnaleźć spokój i wyciszyć umysł, ale niekiedy możesz mieć wrażenie natłoku myśli. To zupełnie normalna sytuacja, do której przywykniesz. Z czasem nauczysz się przechodzić od stanu rozproszenia do całkowitego skupienia umysłu.

Przestań się stresować. Oto sygnały, których nie powinnaś lekceważyć

Im bardziej skupiasz się na szybkim osiągnięciu rezultatów, tym wolniej uda Ci się je osiągnąć. Oczekując natychmiastowej transformacji nie skupiasz się na osiągnięciu rzeczywistego celu – poznania własnego wnętrza. Medytacja to podróż umysłu, która u każdej osoby przebiega w inny sposób. Pozwala osiągnąć harmonię, redukuje lęki i stres, przyczynia się do poprawy pamięci i koncentracji, a przede wszystkim pomaga odnaleźć spokój umysłu.