Pokaz ostatniej kolekcji Victorii Beckham wywołał burzę w mediach. W czasach, kiedy coraz więcej projektantów stara się zatrudniać szczupłe, ale nie wychudzone dziewczyny, Victoria zatrudniła modelki, z których większość wyglądała jak skóra i kości.

Posh zapewniła, że żadna z wynajętych przez nią modelek nie była chora. Media jednak nie zostawiły tego tematu i tak w końcu reporterom Daily Star udało się wywołać skandal.

Dziennikarze dotarli do informacji na temat jednej z modelek biorących udział w pokazie.

24-letnia rosyjska modelka Eugenia Mandzhieva pojawia się na jednej ze stron związanych z ruchem Pro-Ana, gdzie obok zdjęć własnego, wychudzonego ciała zachęca młode dziewczyny do głodzenia się słowami:

„Nazwij to jak chcesz: pro-ana, ograniczenie kalorii, próżność, bulimia, anoreksja – to dążenie do perfekcji.”

Mandzhieva niejednokrotnie pojawiła się w sesjach zdjęciowych zamieszczanych na łamach Vogue, brała też udział w pokazach Dolce & Gabbana oraz Jean Paula Gaultiera.

Organizacje walczące z zaburzeniami odżywania u młodych dziewcząt winią teraz Victorię za propagowanie anoreksji. Pytanie tylko, czy Posh w czasie castingu sprawdzała dokładnie życiorys każdej z modelek? Wątpliwe.

Eugenia Mandzhieva

Eugenia Mandzhieva

Eugenia Mandzhieva

Eugenia Mandzhieva

Eugenia Mandzhieva