Vanessa Reiser miała stanąć na ślubnym kobiercu, jednakże… postanowiła odwołać ślub. Czemu? Ponieważ jej partner był narcystycznym socjopatą, co dotarło do niej niemalże w ostatniej chwili. Było już na tyle późno, że suknia ślubna była już gotowa. Wówczas amerykańska terapeutka postanowiła, że zrobi z niej nietypowy użytek. Ubrana w białą kreację przebiegła kilkaset kilometrów, by zwrócić na siebie uwagę i przekazać coś ważnego osobom, które także znajdują się w przemocowych, toksycznych związkach.

Takiego pokazu w Polsce jeszcze nie było. Kobiety wystąpiły w ubraniach, w których doświadczyły przemocy seksualnej

Przemoc w rodzinie dotyka także specjalistów

Może się wydawać, że skoro jest terapeutką, to powinna zauważyć chorobliwe zachowania partnera. Jak Vanessa Reiser tłumaczy, wierzyła swojemu narzeczonemu, który zawsze starał się pokazywać jej swoją najlepszą stronę oraz mówił to, co chciała usłyszeć. Kobieta opisywała, że w trakcie ich związku doszło do przemocy psychicznej oraz fizycznej. Terapeutka zdradziła także, że mężczyzna odizolował ją od bliskich i rodziny. To bardzo częsty zabieg, który ma na celu przejęcia nad drugą osobą całkowitej kontroli. Teraz nazywa swojego byłego narzeczonego „narcystycznym socjopatą”, a po tym, jak udało jej się stanąć na nogi, wpadła na genialny pomysł. Pragnęła nagłośnić problem, z którym sama musiała się zmierzyć. W tym celu postanowiła przebiec w swojej sukni ślubnej około 600 km.

Weronika Rosati zwróciła się do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Chodzi o zakaz wypowiadania się o przemocy domowej

Vanessa Reiser pragnęła nagłośnić problem toksycznych relacji

Kobieta przebiegła blisko 600 km, co zajęło jej dwa tygodnie. Pokonała stan Nowy Jork mając na sobie suknię ślubną, w której miała poślubić swojego byłego. Suknia ślubna została przerobiona tak, aby zapewniała swobodę ruchu. Po drodze miała wiele przystanków, ale wspierały ją setki osób. Dzięki uprzejmości ludzi niektóre z noclegów udawało jej się znaleźć za darmo. Dzięki tej akcji zebrała 10 tysięcy dolarów, które przeznaczy na pomoc ofiarom przemocy domowej. W przyszłości Vanessa marzy o otworzeniu ośrodka dla osób, które wyszły z relacji z narcystyczną osobą. W mediach społecznościowych także stara się nagłośnić problem narcystycznej osobowości, aby ostrzec przed nią jak najwięcej osób. W ten sposób pragnie nauczyć swoich obserwatorów odpowiednio reagować.