Przez większość czasu pędzimy przed siebie. Nie zastanawiamy się dokąd tak naprawdę zmierzamy i jaki mamy wpływ na życie innych. Liczy się tu i teraz. Czasami jednak warto zwolnić i zastanowić się nad wyznawanymi wartościami. Może czas coś zmienić, kogoś docenić albo po prostu spojrzeć w lustro? Ta „zabawa” może to ułatwić.

W Sieci robi furorę jako tzw. test krzyża, choć z religią nie ma wiele wspólnego. Nazwa wzięła się od specyficznego układu tabeli, która jest w tym przypadku niezbędna. To ona ma zdradzić nasze oczekiwania i jak widzą nas inni.

Do wykonania go potrzebujesz tylko kartki papieru i czegoś do pisania.

„Test krzyża” zdradza, jak widzą Cię inni. Pokaże też, czego oczekujesz od życia

9 RZECZY, KTÓRE MUSISZ ROBIĆ KAŻDEGO RANKA, JEŚLI CHCESZ ODNIEŚĆ SUKCES

Narysuj na kartce krzyż równoramienny. W ten sposób przestrzeń zostaje podzielona na 4 mniejsze części. Każda z nich jest jeszcze pusta, ale to za chwilę się zmieni. Zadanie polega na stworzeniu w nich dowolnych rysunków. Mają być jak najprostsze, niemal symboliczne. Chodzi jedynie o to, by konkretny przedmiot dało się rozpoznać.

Nie zastanawiaj się zbyt długo i nie przykładaj zbyt dużej wagi do wartości artystycznej. To psychotest, a nie egzamin na Akademię Sztuk Pięknych.

Gotowe? Czas sprawdzić, o co w tym wszystkim tak naprawdę chodzi.

„Test krzyża” zdradza, jak widzą Cię inni. Pokaże też, czego oczekujesz od życia

Konkretne miejsca na kartce mają konkretne znaczenie. Rysunki są odpowiedziami na widoczne powyżej pytania. Oczywiście symbolicznymi, więc teraz wszystko zależy od twojej interpretacji. Dom może oznaczać osobę rodzinną, samochód – dynamiczną i niezależną, łóżko – domatora, sukienka – człowieka przykładającego ogromną wagę do wyglądu i tak dalej.

ZEBERKA W COSMOPOLITAN: O NIE

Wydaje się, że to tylko niepozorna zabawa, ale według niektórych okazuje się niezwykle skuteczna.