Już kilka miesięcy temu modelka Sara Czarna zapoczątkowała akcję społeczną „Pomyśl, zanim powiesz”. We wcześniejszej odsłonie mogliśmy poznać modelki plus size zrzeszone wokół agencji Onmove. W fantastycznym materiale na YouTube przedstawiły swoje spojrzenie na kobiecość. Jego głównym przesłaniem było, że podstawą budowania otwartego społeczeństwa są tolerancja, akceptacja i szacunek. Było już także o zachęceniu do samoakceptacji i zwróceniu uwagi na krzywdzącą moc słów. Tym razem kampania ma kolejne bardzo ważne przesłanie!

Pomysły na wiosenny manicure. Są tak piękne, że nie oderwiesz od nich wzroku

„Pomyśl, zanim powiesz” i zwróć uwagę na to, co robisz, mówisz i jak reagujesz na innych ludzi

Miałaś kiedyś tę wątpliwą przyjemność usłyszenia nietrafionego komplementu lub całkowicie zbędnej opinii na swój własny temat? „Jesteś w ciąży?”, „Przytyłaś trochę?”, „Schudłaś, pięknie teraz wyglądasz!” i inne tego typu „komplementy” mogą być dla naszej psychiki niesamowicie krzywdzące. Zwłaszcza, gdy oceniasz kogoś, kogo kompletnie nieznajomego.

„- O łał, jesteś w ciąży! Gratulacje!

– To nie ciąża. To nowotwór”.

Znamienne słowa padają w dziesięciosekundowym filmiku, który znajdziemy na oficjalnym profilu Onmove. W najnowszej odsłonie projektu bohaterki mówią o swoich prywatnych doświadczeniach, które z całą mocą uświadamiają nam, jak duży problem mamy z odbieraniem drugiego człowieka.

Pomysły na stylizację półkrótkich włosów. Zainspirują Cię do zmiany

 

Kolejna odsłona akcji

Pomysłodawczyni projektu „Pomyśl, zanim powiesz” Sara Czarna pisze:

„Wszystko zaczęło się 7 lat temu. Zaczęłam zwracać uwagę na to, jak często niedużo starsze ode mnie osoby ignorują to, co mówię. Nieproszone wypowiadały swoje zdanie na mój temat, próbując w ten sposób zarządzać moim życiem. Ja natomiast od wczesnych lat zajmowałam się samorozwojem. Poznawałam swoje „JA”. To czego chcę od życia, a dla czego nie widzę w nim miejsca. Miałam, i do dziś mam, bardzo głębokie poczucie, że moje poglądy na temat życia mają mocne fundamenty”.

Sara Czarna wytłumaczyła także cel kolejnej odsłony akcji:

„Chcę, żebyśmy wszyscy stali się czujni, uważni na to co mówimy i robimy. Zanim powiesz/zrobisz, zadaj sobie pytanie – jaki chcę osiągnąć cel? Wiem, że trudno jest cały czas myśleć o tym, co się mówi, bo wszyscy jesteśmy bardzo przebodźcowani, ale to naprawdę usprawnia relacje. Zanim coś powiemy, zastanówmy się, czy to jest na pewno potrzebne, czy zmieni coś na lepsze w życiu tej drugiej osoby?”.

Aby zapoznać się z historiami różnych kobiet, zapraszamy Was na oficjalną stronę projektu! Wy także możecie podzielić się swoją historią.