Ruch body positive zyskał ogromne grono zwolenniczek na całym świecie. Kobiety przestały  wstydzić się własnego ciała i z dumą odsłaniały swoje krągłości. Bez skrępowania pokazywały rozstępy, cellulit i zmarszczki. Uwolnienie się spod presji idealnego wyglądu wielu kobietom dało siłę do dalszych działań. Ciałopozytywność odegrało więc ogromną rolę w budowaniu samoświadomości i wyzbyciu się krępujących stereotypów.

Od niedawna obok ruchu body positive zaczęło pojawiać się nieco inne podejście do tematu cielesności. Bazując nadal na samoakceptacji, ruch o nazwie body neutrality to odejście od kultu ciała i kochania go nawet mimo wielu niedoskonałości, na rzecz bardziej zrównoważonego myślenia o ciele. Neutrality zakłada, że główną emocją jaką obdarzamy swoje ciało jest wdzięczność.

Sonia Bohosiewicz zdradza swój patent na maseczki w płachcie!

Zamiast skupiać się wyłącznie na wyglądzie, akceptować, a nawet kochać swoje niedoskonałości, ruch body neutrality skupia się na docenieniu tego, jak wiele zawdzięczamy naszej cielesności.

Myślenie o ciele w kategoriach funkcjonalności zakłada, że nie musi być ono idealne, by spełniało swoje założenia i czyniło codzienne życie łatwiejszym. Mocne, dające siłę ramiona zamiast obwisła skóra i rozstępy na skórze.

Wywiad z Sonią Bohosiewicz. Rozmawiamy o współczesnej kobiecości i urodzie

Sonia Bohosiewicz o samoakceptacji

Polską gwiazdą, która dobrze rozumie założenia ruchu body neutrality jest Sonia Bohosiewicz. Aktorka słynie z dużego dystansu do siebie, a na jej Instagramie znaleźć można autentyczność i naturalność. Sonia chętnie dzieli się zdjęciami bez makijażu, a ostatnio także subtelnego negliżu. Tu jednak nie chodzi o prowokację, ale ważne przesłanie, które przekazuje internautom:

Jestem tym kim jestem.
Wyglądam tak jak wyglądam.
Kocham moje ciało od pięt aż po czubek nosa. Moje ciało dorastało ze mną, chodzi ze mną do pracy, urodziliśmy razem dwójkę dzieci, nawet żeśmy te dwójkę wykarmiły.
Moje ciało to ja.
Dbam o nie, szanuje je, kocham i nie pozwolę sobie, ani nikomu źle o nim mówić, ani myśleć.
A Ty?
Czy przyjaźnisz się ze swoim ciałem?

„Dzisiaj widać to wyraźniej, że kobiety są równe mężczyznom”.Sonia Bohosiewicz w rozmowie o kobiecości i kobiecym pięknie [wywiad]

Sonia Bohosiewicz kolejny raz przekonuje, że samoakceptacja to bardzo ważny aspekt życia. Nauka docenienia własnych zalet, nie tylko pod względem wizualnym, pomaga oswoić się z ciałem i żyć w zgodzie z samą sobą.