Kojarzycie sklep z kosmetykami Rumianki i bratki, który w zeszłym roku całkowicie podbił internet? Najbardziej niezwykła marka, która w swojej ofercie posiadała… umożliwienie ofiarom przemocy domowej poszukania pomocy w trudnych czasach pandemii COVID-19. Teraz właścicielka „sklepu” otrzymała wyjątkową nagrodę.

Policjanci zyskali nowe uprawnienia. Będą mogli skuteczniej chronić ofiary przemocy

Rumianki i bratki na pomoc

„Jesteśmy nowo powstałą firmą zajmującą się tworzeniem i sprzedażą naturalnych kosmetyków. W naszych produktach stawiamy na własne receptury i proste składy” – tak właśnie brzmiał opis marki na Facebooku. Profil powstał w pierwszej połowie 2020 roku i był odpowiedzią na rosnący problem przemocy domowej. Pandemia, poza zachorowaniami na COVID-19, przyniosła nam wiele innych strat. Między innymi ofiary zostały zamknięte w domach ze swoimi oprawcami. Aby w bezpieczny sposób mogły zgłosić problem, powstał niesamowity sklep. Pod przykrywką sprzedaży naturalnych kosmetyków można było zgłosić stosowanie przemocy w domu. Oferta skierowana była do wszystkich – kobiet, mężczyzn oraz dzieci. Nawet w czasach poluzowania obostrzeń sklep nie zaprzestał swojej działalności.

Katarzyna Grochola przyznała, kto był jej największym wsparciem, gdy odchodziła od męża przemocowca

Inicjatorka akcji otrzymała ważną nagrodę

Napisanie do sklepu Rumianki i bratki miało być sposobem na wymknięcie się spod kontroli agresora. Wystarczyło sięgnąć trochę głębiej, aby dowiedzieć się, jakie jest prawdziwe przeznaczenie powstałego na Facebooku profilu. „Jeśli jesteś w kwarantannie lub izolacji z toksycznym, przemocowym partnerem/partnerką/inną osobą, napisz do fikcyjnej firmy Rumianki i bratki – naturalne kosmetyki SKLEP lub na mail [email protected] z zapytaniem o Naturalne Kosmetyki do Ciała (których oczywiście nie mam), a ja na bieżąco będę sprawdzać, co u Ciebie” – taką pomoc oferowała Krysia Paszko, właścicielka Rumianków i bratków. Co więcej, jeśli złożyło się fikcyjne zamówienie, oznaczało to prośbę o zgłoszenie sprawy na policję. Sklep otrzymywał wówczas adres, który umożliwiał interwencję. Niedawno pojawiła się informacja o nagrodzie, która została przyznana Krysi Paszko, licealistce z Warszawy. Została ona laureatką EESC Civil Solidarity Prize 2020 przyznawanej przez Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny. Nagroda ta była przyznana osobom i organizacjom, które „dzięki kreatywnym i skutecznym inicjatywom wzięły udział w walce z kryzysem COVID-19 oraz jego poważnymi i wielorakimi konsekwencjami, a tym samym przyczyniły się do wzmacniania solidarności europejskiej i pomogły w tworzeniu tożsamości europejskiej”. Komitet nagrodził zaledwie 23 inicjatywy. Zgłoszonych zostało ponad 250!

🌼WITAJCIE🌼 Jesteśmy nowo powstałą firmą zajmującą się tworzeniem i sprzedażą naturalnych kosmetyków. W naszych...

Opublikowany przez Rumianki i bratki - naturalne kosmetyki SKLEP Poniedziałek, 13 kwietnia 2020