Mówi się, że najmocniejszymi trendami na makijaż w tym sezonie są rozmyte smokey eyes oraz czerwona szminka. Zainspirowana tymi przesłankami, postanowiłam sprawdzić, jak wiele jest prawdy w długo powtarzanych słowach o tym, że czerwona szminka dodaje Ci odwagi, pewności siebie i każe Ci zapomnieć o swoich słabościach. Bo która z nas nie chciałaby się na 7 dni zmienić w prawdziwą babeczkę-herosa? Oto moje obserwacje!

ZOBACZ TEŻ: TEN GENIALNY TRIK POZWOLI TWOJEJ CZERWONEJ SZMINCE PRZETRWAĆ NA USTACH CAŁĄ NOC!

DZIEŃ 1

Maluję usta trzy razy pomadką matową z Golden Rose, która zwyczajnie nie chce ze mną współpracować. Szczerze powiedziawszy, wyskoczyłam dzisiaj z łóżka ciekawa tego, co przyniesie nowy dzień z czerwonym kolorem na ustach. Podekscytowanie malało z każdą minutą, która zbliżała mnie do wyjścia z domu. Ale postanowione, tak? To teraz trzeba się odważyć! (Tutaj zauważam pierwsze plusy z noszenia mocnego koloru na ustach – to tak wygląda TA pewność siebie!)

Rano słyszę kilka komplementów, które umacniają moją wiarę w to, że to była dobra decyzja. Potem spotykam się z dziwnymi spojrzeniami, zapytaniem czy jestem chora, aż odkrywam, że pomadka zwyczajnie przesunęła mi się podczas jedzenia, czego ja przezornie nie sprawdziłam. FAIL!

DZIEŃ 2

Prowadząc córkę do przedszkola spotykam sąsiadkę, która pyta się mnie zachwycona, skąd taki wybór w dzień powszedni. Wyraża też obawę przed tym, co powie mój pracodawca. Spokojnie tłumaczę jej, że to tygodniowy test, który przeprowadzam za pozwoleniem swojej szefowej i zdecydowanie widzę tego plusy. Po tej rozmowie jednak mój entuzjazm ponownie oklapł. W pracy nie udaje mi się nikogo przekonać do moich pomysłów, które są wręcz banowane a czerwona szminka nie dodaje mi zbyt wiele pazura. Kolejna porażka? Na to wygląda.

ZOBACZ TEŻ: Fenomen czerwonej szminki

DZIEŃ 3

Postanawiam raz jeszcze zmierzyć się z testem koloru, mimo, że już wieczorem poprzedniego dnia byłam bliska odpuszczenia sobie tego wyzwania i z coraz większą niechęcią podchodzę do czerwonej szminki. Raz kozie śmierć!

Wychodząc z domu w słabym humorze, z przyjemnością zauważam, że kilku mężczyzn się za mną obejrzało. Ukradkiem kontroluję w lusterku czy przypadkiem nie przeniosła mi się na zęby albo czy nie podwinęła mi się spódniczka, ale nie, to nie to. Kilku z nich nawet posłało mi serdeczny uśmiech! Pewnym krokiem wkraczam do firmy i tego dnia przełamuję bariery z koleżanką z pracy, z którą wcześniej nie mogłam złapać kontaktu. Pierwszy sukces?

DZIEŃ 4

Coraz częściej dochodzę do wniosku, że sekret tkwi w zbudowanym wewnętrznie poczuciu własnej wartości. Im bardziej sama sobie odpuszczam i im mniej myślę o tym, co sądzą o mnie inni, tym lepiej się czuję z kolorowymi ustami. Po pracy biegnę załatwić kilka formalności na mieście i przy tym totalnie zapominam o tym, jak czerwony kolor na ustach działa na inne kobiety – starsza kobieta w urzędzie kąśliwie komentuje nie tylko mój makijaż, lecz także… krótką spódniczkę. Wszystkim jednak nie dogodzisz.

DZIEŃ 5

Rano wstaję spóźniona i przebiegam na czerwonym świetle po pasach. Zanim zdążę dotknąć chodnika, widzę kątem oka policyjny samochód, który już na mnie czeka. Uśmiecham się szeroko, potem mam łzy w oczach, ale i tak odchodzę skruszona z mandatem w ręku. Dzień poprawia się dopiero wtedy, gdy znajomy barista pyta mnie przy kasie o powody tak słabego humoru. Proponuje w ramach rozweselenia kawę na koszt firmy. Czyli jednak działa?

DZIEŃ 6

Wieczorem wychodzę z koleżankami na koncert. Kontynuuję wyzwanie czerwonej szminki i uparcie noszę ją na ustach. Przyjaciółki są zachwycone mocnym kolorem, a ja od razu czuję się lepiej. Szeroki uśmiech pomaga nam też uniknąć sprzeczki z ochroniarzem, który nie chce nas wpuścić za barierki ze szklaną butelką gazowanego napoju. Sobotni test uważam za zdany na 6!

DZIEŃ 7

Pod koniec testów zaczynam się zastanawiać, czy go nieco nie przedłużyć? W spokojną niedzielę nie widzę ani plusów, ani minusów wynikających z noszenia czerwonej szminki na ustach. Wiem jednak, że ten tydzień pozwolił mi poznać samą siebie z innej strony. Uważam, że warto to zrobić test swojej osobowości! Kto wie, może dowiesz się czegoś nowego na swój temat?

Podejmiesz wyzwanie czerwonej szminki?