Bywają sytuację, kiedy stres może zadziałać motywująco. Gorzej jednak, kiedy stan wewnętrznego napięcia utrzymuje się przez większość czasu, nie pozwalając na normalne funkcjonowanie. To sytuacja, która wymaga podjęcia szybkich kroków. Pomogą one odzyskać harmonię i wewnętrzny spokój.

Stres odbija się na samopoczuciu, sprawiając, że czujemy ciągłe napięcie, stajemy się nerwowi. Szybko popadamy też w irytację. Ale to nie jedyne skutki, które odczuwamy. Stres wpływa na stan emocjonalny, ale również na to, w jaki sposób funkcjonuje nasze ciało. Oto sygnały, które wysyła organizm, które świadczą o tym, że powinnaś dać sobie chwilę wytchnienia i spróbować ograniczyć stres:

Jak oczyścić umysł?

Cierpisz na bezsenność

Chociaż nie wszystkie przypadki bezsenności są spowodowane stresem, to istnieje silne powiązanie między tymi dwoma aspektami. Jeśli więc zdarza Ci się przewracać przez całą noc z boku na bok w okresie intensywnej pracy, prawdopodobnie cierpisz na bezsenność sytuacyjną.

Często czujesz się przemęczona

Nawet jeśli śpisz regularnie po 7 lub 8 godzin, odczuwasz ciągłe przemęczenie i znużenie? To kolejna oznaka tego, że musisz zacząć korzystać z technik relaksacyjnych, by pozbyć się stresu i w końcu poczuć chęć do działania i nabrać energii.

Odczuwasz bóle mięśni

To kolejny sygnał, który wysyła Twoje ciało. Stres może być przyczyną przewlekłego bólu mięśni, jeśli więc często myślisz o tym, że przydałby Ci się masaż, nie zastanawiaj się nad tym zbyt długo, tylko zapisz się na niego jak najszybciej. To pozwoli uwolnić napięcie przynajmniej tymczasowo.

Ashley Graham pokazuje naturalność. Bez retuszu i Photoshopa

Boli Cię głowa

Osoba, która odczuwa stres analizuje każdy szczegół napotkanej sytuacji, a jak wiadomo od natłoku myśli może rozboleć głowa. To charakterystyczne napięcie odczuwane szczególnie w okolicach oczu z tyłu głowy. Zazwyczaj nie jest to ból, który uniemożliwia codzienne funkcjonowanie, ale bóle związane z wewnętrznym napięciem to kolejny znak, który wysyła ciało.

Jeśli którykolwiek z tych objawów brzmi znajomo, to znak, aby zastanowić się nad tym, co może być źródłem stresu i zacząć łagodzić jego skutki. Długotrwałe odczuwanie napięcia jest szkodliwe na zdrowia fizycznego i samopoczucia, dlatego warto zadbać o siebie.