Depilacja kobiecego ciała to wciąż jeden z najtrudniejszych tematów w świecie piękna. Wiele osób uważa, że piękne i zadbane jest wyłącznie gładkie ciało. Takie myślenie wzbudza sprzeciw wielu kobiet, które nie chcą być definiowane wyłącznie przez pryzmat wyglądu, dlatego manifestują swoją niezależność poprzez zaprzestanie depilacji.

W konfrontacji idealnego obrazu kobiecego ciała z rzeczywistością, w której istnieje miejsce na niedoskonałości, z pewnością nie pomaga przemysł reklamowy oraz branża kosmetyczna. Wiele firm produkujących maszynki do golenia wciąż reklamuje je w ten sam bądź bardzo podobny sposób – zazwyczaj jest to przedstawienie szczupłej kobiety w bikini, z idealnie gładkimi nogami, która przesuwa po miękkiej skórze maszynkę do golenia. W tle widać basen lub plażę, a kobieta, która reklamuje produkt jest zazwyczaj modelką z pięknym uśmiechem i długimi nogami.

Tymczasem jedna z firm, która de facto produkuje maszynki do golenia, postanowiła wspomóc aktywistki, a także wszystkie osoby, dla których idealny wizerunek kobiet mocno mija się z prawdą i narzuca presję określonego wyglądu. Marka Billie wyprodukowała całą kampanię reklamową, w której modelki nie są pozbawione włosów na ciele.

4 SYGNAŁY, KTÓRE ŚWIADCZĄ O TYM, ŻE POWINNAŚ ZOBACZYĆ SIĘ Z DERMATOLOGIEM

Kobiety biorące udział w spotach nie są modelkami, ich figury i karnacje są różne, ale to, co zdecydowanie zwraca największą uwagę jest zachowanie zarostu. Kobiety prezentują owłosione nogi, pachy i linie bikini sygnalizując tym samym, że depilacja to wybór, który należy się każdej z nas.

W ten sposób amerykańska marka Billie stara się złagodzić presję, by wyglądać w określony sposób. Ponieważ żadna kobieta nie powinna wstydzić się tego, że na jej ciele rosną włosy. Depilacja jest wyborem, a nie koniecznością. To osobista decyzja, za którą nikt nie powinien przepraszać ani czuć się zawstydzony.

CO HODOWAĆ W DONICZKACH: TE ROŚLINY DZIAŁAJĄ LEPIEJ NIŻ OCZYSZCZACZ POWIETRZA

Wiele kobiet na całym świecie, po obejrzeniu reklamy, przyznało rację i zadeklarowało poparcie dla całej akcji.