„Bo ja nie chcę też żydostwa, nie chcę LGBT” – powiedziała modelka Samuela Górska w nagraniu, które obiegło sieć, szokując wszystkich internautów. Branża modowa jest równie zniesmaczona – coraz więcej marek zrywa kontrakty z byłą uczestniczką programu „Top Model”. Tymi słowami przekreśliła swoją karierę?

Tyra Banks zmieniła się nie do poznania! Zobacz, jak teraz wygląda była top modelka

Samuela Górska i jej antysemicka i homofobiczna wypowiedź

Modelka została zapytana, czemu popiera Konfederację. W mediach społecznościowych udostępniono jej odpowiedź:

„Przede wszystkim jestem totalnie przeciwna socjalizmowi. Ja nie życzę sobie, żeby z moich zapracowanych pieniędzy, ktoś mi to zabierał i dawał tym, którzy sobie nie radzą albo nie chce im się po prostu” – zaczyna swoją wypowiedź. W dalszej części wypowiedzi padło zdanie, które głośnym echem odbiło się w branży modowej. – „Nie chcę też żydostwa, nie chcę LGBT”.

Zdaniem Samueli Górskiej jedynie Konfederacja zapewnia „normalność”. Modelka chyba nie przewidziała, że tego typu rażące wypowiedzi mogą odbić się na jej karierze.

Naukowcy zawyrokowali, że właśnie TA modelka ma idealne proporcje. Zgadzacie się?

Samuela Górska źródło: instagram.com/gosiabaczynska_official/leprive.official/sieradzky/kubota.store

Marki zrywają współprace z Samuelą Górską

Od razu po opublikowaniu filmiku rozpętała się burza. Marki natychmiast zareagowały, całkowicie odcinając się od współprac z Samuelą Górską. W przeszłości modelka brała udział w kampaniach kilku firm, które otwarcie wspierają różnorodność. Jedną z takich marek jest Kubota.

„Kubota odcina się od wszelkich form nienawiści, agresji i dyskryminacji. Również jesteśmy oburzeni i w żadnym wypadku nie będziemy współpracować z osobami, które uważają inaczej” – możemy przeczytać na InstaStory marki Kubota.

To nie jedyna marka, która zareagowała. Firma Kossie również wydała oświadczenie:

„Chcemy z całą stanowczością podkreślić, że marka Kossie od zawsze sprzeciwia się jakiejkolwiek dyskryminacji związanej z płcią, orientacją seksualną, pochodzeniem czy też narodowością. Filozofia marki Kossie opiera się na takich wartościach, jak równość, wolność i szacunek. P. Samuela ujawniając swoje prywatne, skrywane poglądy, z którymi w żaden sposób się nie zgadzamy, zamknęła sobie dalszą drogę do współpracy z marką Kossie”.

Tak wygląda pierwsza uczestniczka nowego sezonu „Top Model”. Zdobyła srebrny bilet

W mediach społecznościowych Gosi Baczyńskiej także możemy przeczytać reakcję na wypowiadane przez modelkę rewelacje.

„Marka Gosia Baczyńska nie współpracowała bezpośrednio z panią Samuelą Górską, występującą w charakterze modelki jednej z platform sprzedażowych, gdzie można kupić również nasze produkty. Zdjęcia z tej platformy były zamieszczane na naszych profilach, lecz po skandalicznej wypowiedzi modelki zostały z nich usunięte. Pracujemy też nad usunięciem wizerunku tej modelki z naszej strony internetowej”.

O sprawie wspominał też projektant Marek Sieradzky: „Ciężko i przykro słuchać, że ktoś Cię nie chce w kraju, w którym żyjesz. Na swoim profilu nie mam już żadnych zdjęć z osobą, której słowa bardzo mnie dotknęły. Strasznie mi przykro, że w XXI wieku, w środku Europy, dzieją się takie rzeczy”.

Komentarzy pojawia się coraz więcej, a także coraz więcej marek całkowicie odcina się od modelki, usuwając jej zdjęcia oraz wydając oświadczenia. Czy Samuela Górska może pożegnać się ze swoją karierą?