Martyna Wojciechowska jest jedną z najbardziej znanych gwiazd, która od lat działa na rzecz praw kobiet. W swoim cyklu programów przedstawia historie wielu kobiet, które nie boją się żyć po swojemu. Od wielu lat stara się wspierać wszystkie kobiety. Tym razem postanowiła podzielić się swoją historią dotyczącą polubienia samej siebie.

Chrissy Teigen zrobiła coś, za co fani pokochali ją jeszcze bardziej (FOTO)

Martyna Wojciechowska o samoakceptacji. Miała z nią problemy?

Jedna z najbardziej znanych w Polsce podróżniczek opublikowała szczerą refleksję dotyczącą samoakceptacji. Jak się okazało, polubienie samej siebie nie było dla Martyny takie łatwe, jak mogłoby się wydawać. Gwiazda przyznała, że podczas okresu dojrzewania i kilka lat później miała problemy z samoakceptacją. Niezależnie od swoich osiągnięć i wyników, wciąż nie czuła się wystarczająca.

„Od okresu dojrzewania, przez długie lata nie potrafiłam się zaakceptować.
Nieważne jakie miałam osiągnięcia i ilu przyjaciół – patrzyłam w lustro i wciąż widziałam dziewczynę, a potem kobietę niewystarczająco dobrą.

Wiele lat i wiele pracy zajęło mi polubienie swojego odbicia w lustrze. Zaakceptowanie tego, jak wyglądam i jak zmienia się moje ciało.
Ale jestem dorosła” – w dalszej części wpisu zastanowiła się nad losem młodszych osób, które dorastają w dzisiejszych czasach.

„A co z młodym pokoleniem?

Teraz, w tak dynamicznie zmieniającym się świecie, w internetowym szumie i w czasie pandemii ten temat jest bardziej aktualny niż kiedykolwiek wcześniej.
W naszym kraju szczególnie, bo badania wskazują, że polscy nastolatkowie, a zwłaszcza POLSKIE NASTOLATKI ZNAJDUJĄ SIĘ NA OSTATNIM MIEJSCU W EUROPIE POD WZGLĘDEM SAMOOCENY!

Walczysz z niską samooceną? Oto najlepszy prezent, który możesz sobie dać

Czy możemy przejść nad tym do porządku dziennego? Nie reagować?

To na nas, DOROSŁYCH, spoczywa ODPOWIEDZIALNOŚĆ, żeby nasze dzieci zmieniły tak negatywne postrzeganie siebie. Bo to my (często nieświadomie) wpływamy na ich „wypaczoną” wizję świata i pogoń za doskonałością.

Mam w domu młodą, dorastającą Kobietę, której chcę przekazać, że niezależnie od tego, jak będzie wyglądać, to w żaden sposób nie definiuje Jej jako wartościowego / niewartościowego człowieka. Chciałabym Ją wesprzeć w zrozumieniu tej burzy hormonalnej, której doświadczają Ona i Jej rówieśniczki oraz rówieśnicy. Nauczyć Ją, jak stawiać granice, jak budować relacje.

O tym z dojrzewającymi dziećmi powinno się też ROZMAWIAĆ W SZKOŁACH.
Brak edukacji seksualnej sprawia, że młodzi ludzie gubią się w świecie, którego nie rozumieją. Często nie wiedzą jakie zmiany w nich zachodzą i jak sobie z tym radzić. JAK TRAKTOWAĆ SWOJE CIAŁO I BUDZĄCĄ SIĘ SEKSUALNOŚĆ.
Ten temat nie może być tabu!”.

Jak podnieść swoją samoocenę, aby być jeszcze bardziej zadowolonym z życia?

Nowy projekt, do którego przyłączyła się gwiazda

Jak się okazuje, ten tekst powstał jako refleksja nad nowym projektem SEXED.PL

„Dlatego bez wahania postanowiłam się przyłączyć do nowo powstającego projektu FUNDACJI SEXED.PL

Jeśli jesteś Rodzicem dziecka w wieku 13-15 lat i czasem nie wiesz jak z nim rozmawiać o zmianach zachodzących w ciele, o tym co czuje, o tym, co się u niego dzieje to wiedz, że nie jesteś w tym sam/sama.

Dlatego zostawiam na moim instastory okienko do ZADAWANIA PYTAŃ
Możecie je też wysłać na adres: [email protected]

W ramach tego projektu będę miała okazję omówić je z ekspertem seksuologiem z ramienia SEXED.PL
Wrócę do Was z odpowiedziami od specjalisty.
Działajmy, a nie czekajmy aż będzie tylko gorzej
Kto do mnie dołączy?”

Co sądzicie na temat projektu, do którego dołączyła Martyna Wojciechowska? Macie zamiar się przyłączyć i zadać pytanie?

Sonda

Pewność siebie

Miewasz problemy z pewnością siebie i samooceną?