Długie nogi, blond włosy i nieznikający uśmiech. Jeszcze do niedawna Lalka Barbie była kojarzona z określonym wizerunkiem. Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, marka przygotowała niespodziankę dla najmłodszych, być może stanie się dla nich wielką inspiracją na przyszłość.

Wewnętrzny głos krytyki. Czy nie jesteś dla siebie zbyt surowa?

Shero to nowa lalka, która inspirowana została jedną z popularnych brytyjskich sprinterek Diną Asher-Smith. W ten sposób marka chce pokazać młodym dziewczynkom, że mogą być kim chcą i spełniać swoje marzenia.

Laka ma w zestawie strój do biegania, buty i złoty naszyjnik. Jej ubiór odzwierciedla ten, który nosi Dina Asher-Smith podczas zawodów.

Premiera nowej lalki jest połączona z projektem Barbie Dream Gap Project Fund. Cała inicjatywa ma na celu podkreślenie kobiecych wzorców, w szczególności w sporcie, by młode zawodniczki uwierzyły w swój talent i umiejętności.

Głos kobiet: plakatami na murach alarmują o kulturze gwałtu i przemocy

Badania przeprowadzone przez University of Illionis wykazały, że uprawianie sportu w młodym wieku może mieć ogromny wpływ na poprawę pewności siebie. Sport i aktywność fizyczna to wspaniały sposób na to, by wzmocnić swój charakter i ćwiczyć poprawę wiary we własne umiejętności – mówi Heather Smith dyrektor ds. Innowacji w Woman in Sport.

Dina Asher Smith to obecnie jedna ze sprinterek w Wielkiej Brytanii, która osiąga wysokie wyniki w sporcie. Jest złotą medalistką i czterokrotną mistrzynią Europy, co czyni ją idealnym wzorem dla młodych dziewczyn.