To blizna, którą ma każdy człowiek (chyba, że usunął ją operacyjnie). Pępek jest niczym innym, ale pozostałością po pępowinie, która łączyła organizmy matki i dziecka. Trudno znaleźć drugi taki sam, bo jego kształt, wielkość czy wypukłość to kwestia bardzo indywidualna. Zależy od budowy ciała i umiejętności położnika. Czasami staje się źródłem kompleksów, a wtedy jego wygląd można skorygować chirurgicznie.

Wydaje się, że to szczegół bez większego znaczenia, ale jak informuje thesun.co.uk – bardzo wiele o nas mówi. Portal przyjrzał się publikacji niemieckiego psychologa, doktora Gerharda Reibmanna. W książce „Zrozumieć siebie poprzez pępek” naukowiec stawia bardzo odważną tezę: kształt blizny na brzuchu człowieka zdradza jego osobowość, a nawet przewidywaną długość życia.
Przyjrzyj się uważnie swojemu pępkowi i sprawdź, co mówi na twój temat.

ZOBACZ TEŻ: FANI BOJĄ SIĘ O EMILY RATAJKOWSKI! POKAZAŁA CIAŁO W BIKINI, A NA JEJ BRZUCHU…

WYPUKŁY

Właściciel takiego pępka to osoba o silnej osobowości. Optymistycznie nastawiony do życia ekstrawertyk, który zawsze dąży do celu. Potrzebuje sporo czasu na odnalezienie prawdziwej miłości, ale tworzy związek na całe życie.

Przewidywana długość życia: 72 lata

WKLĘSŁY I OKRĄGŁY

Kiedy blizna na brzuchu wygląda w ten sposób, jej właściciel jest osobą bardzo skromną i zrównoważoną. Charakteryzuje ją wielkie serce, ciche usposobienie i wstydliwość. Wszelkie niepowodzenia ukrywa w tajemnicy.

Przewidywana długość życia: 81 lat

ZOBACZ TEŻ: MA 50. LAT I BOSKIE CIAŁO, KTÓRE POKAZAŁA OSTATNIO W SKĄPYM BIKINI… KTO TO?

WKLĘSŁY I PODŁUŻNY

Według psychologa to cecha charakterystyczna osoby bardzo pewnej siebie i hojnej. Właściciel takiego pępka nigdy nie ulega skrajnym emocjom i spokojnie przyjmuje wszystko, co przynosi życie.

Przewidywana długość życia: 75 lat

SZEROKI

Osoba z takim pępkiem jest bardzo emocjonalna. Charakteryzuje ją ogromna wrażliwość na cudzą krzywdę. Ufa tylko najbliższym. Kieruje się zasadą, by traktować innych tak, jak inni traktują ją.

Przewidywana długość życia: 68 lat

PRZEKRZYWIONY

To symbol wyjątkowej osobowości, którą trudno dokładnie opisać. Miewa wahania nastroju i ulega skrajnym emocjom. W życiu stawia przede wszystkim na dobrą zabawę.

Przewidywana długość życia: 70 lat

ZOBACZ TEŻ: KENDALL JENNER POKAZAŁA BARDZO ODWAŻNE ZDJĘCIE. CZEMU PĘPEK JEST TAK DŁUGI?

OWALNY

Osoba ta nie potrafi usiedzieć w miejscu i wszędzie jej pełno. Do życia i ludzi podchodzi wyjątkowo poważnie, więc łatwo ją skrzywdzić. Nie daje jednak tego po sobie poznać, bo tłumi emocje w sobie. Szybko się nudzi.

Przewidywana długość życia: 65 lat