My, kobiety, mamy wiele kompleksów. Żadna osoba płci żeńskiej nie jest ich pozbawiona (a przynajmniej tak nam się wydaje). Bardzo się nimi przejmujemy i mamy wrażenie, ze dostrzega je cały świat, a już zwłaszcza mężczyźni. To nie jest prawda tylko błędne przekonanie zakorzenione w myśleniu. Faceci bardzo często nie dostrzegają tych rzekomych wad. Mało tego, mogą je uważać za bardzo atrakcyjne.

Wystający brzuszek
W dobie pogoni za idealnym ciałem wiele kobiet pragnie mieć wysportowane, gibkie ciało bez niedoskonałości. Właśnie takie jest promowane przez media. Dlatego mnóstwo kobiet w różnym wieku przechodzi na dietę, wzrasta w świadomości zdrowego odżywiania i zapisuje się na siłownię. Chociaż ma to mnóstwo zalet może przerodzić się w obsesję i różnego rodzaju zaburzenia.

ZOBACZ TEŻ: PIĘKNE PORTRETY KOBIET, KTÓRE POŁĄCZYŁ KOMPLEKS NA PUNKCIE PEWNEJ CZĘŚCI CIAŁA

Jeżeli chodzi o „idealne” ciało kobiety czują bardzo dużą presję, aby posiadać płaski brzuch. Zupełnie niepotrzebne, bo lekko wystający brzuch podoba się mężczyznom. Nie warto popadać w skrajności!

Duży nos
Tak naprawdę dodaje twarzy charakteru. Wiele pięknych kobiet ma duży nos. Mężczyźni oceniają całokształt, a nie poszczególne części twarzy. Zachowaj więcej dystansu i nie przejmuj się szczegółami. Przejmując się nimi, sama zwracasz na nie uwagę.

Małe usta
Panuje moda na duże usta. Kobiety stosują różne triki, aby je powiększyć. Są to zabiegi, makijaż a nawet zasysanie. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że nie każdej kobiecie pasują takie usta. Poza tym wśród facetów pojawia się coraz więcej opinii, że m. in. przez duże usta kobiety wyglądają jak klony. Pokochaj swoje naturalne wargi.

ZOBACZ TEŻ: BELLA HADID WYJAWIŁA SWÓJ NAJWIĘKSZY SEKRET! TAKA PIĘKNOŚĆ, A TAKIE KOMPLEKSY?!

Małe piersi
Wiele bardzo pięknych kobiet je posiada. Poza tym są one uważane za seksowne. Przykład? Keira Knightley. Trzeba też powiedzieć o tym, że niektórzy mężczyźni są fanami małego biustu.

Cienkie włosy
Tak jak zostało wspomniane wcześniej, faceci patrzą na całokształt. Chociaż lubią gęste włosy, nie skreślą kobiety przez cienkie włosy. Oni nawet tego nie zauważają. Poza tym cienkie włosy można ułożyć na wałki i zakręcić na lokówkę. Wtedy nabierają objętości.

Niewyraźna oprawa oczu
Obecnie spełnieniem marzeń wydają się gęste, wywinięte rzęsy i ciemne, wyraziste brwi. Dziewczyny przedłużają rzęsy, doczepiają je i robią sobie hennę. Mężczyźni lubią zarówno ciemną, jak i jasną oprawę oczu. Wielu z nich uważa, że dziewczyny z jasną wyglądają młodziej, bardziej uroczo i niewinnie.

Niski wzrost
Jest wielu facetów, którzy uwielbiają niskie kobiety. Niski wzrost jest w ich oczach zaletą, a nie wadą. Poza tym niskie kobiety mogą dodać sobie kilka centymetrów, nosząc obcasy. Wyglądają w nich znacznie lepiej niż wysokie kobiety.

ZOBACZ TEŻ: NASTOLATKI MARZĄ O TYM, BY TAK WYGLĄDAĆ. POKAZAŁY, CO CHCĄ W SOBIE POPRAWIĆ

Duże stopy
Faceci nawet nie zauważają tego, że masz duże stopy. Jedyne, na co trzeba zwrócić uwagę, to ich pielęgnacja.

Krzywe zęby
Jeżeli są odrobinę krzywe, nie przejmuj się. Taka mała wada wygląda według wielu facetów uroczo. Ważne, aby zęby były białe i zdrowe. „Idealne” dziewczyny odstraszają mężczyzn. Wady tego typu mogą działać nawet na twą korzyść.