Nie ma zupełnie nic dziwnego w tym, że czasami chcemy wyglądać szczuplej, niż jesteśmy w rzeczywistości. Od tego jest np. bielizna modelująca, która skutecznie spłaszcza brzuch i pomaga nam odzyskać pożądane proporcje ciała. Skoro istnieją tego typu rozwiązania, to wręcz należy z nich korzystać.

Problem pojawia się wtedy, kiedy sięgamy po niekonwencjonalne metody i wmawiamy innym, że to świetny pomysł. Przekonali się o tym twórcy kanału 5-Minute Crafts na YouTube. Jeden z najnowszych filmów nosi tytuł „17 odzieżowych trików, które musi znać każda puszysta dziewczyna”.

Kontrowersje wzbudził już pierwszy z nich. Internautki nie kryją swojego oburzenia.

Jednym z sekretów kobiet przy kości ma być używanie folii spożywczej w celu spłaszczenia brzucha. Kiedy solidnie owiniemy się tym tworzywem sztucznym – uzyskujemy wcięcie w talii, a tkanka tłuszczowa zmieni swoje położenie. Widać to dokładnie na przykładzie modelki.

Kobieta ma na sobie czarną sukienkę, ale jest wyraźnie niezadowolona ze swojej figury. Dopasowana kreacja uwidoczniła wszystkie jej niedoskonałości. A zwłaszcza jedną – sporej wielkości brzuch. Na szczęście jest na to sposób. Kilka owinięć folią sprawiło, że wreszcie się uśmiecha. I nic jej nie odstaje.

Skuteczne, ale chyba nie do końca praktyczne.

Najbardziej zainteresowany poczuły się dotknięte. Ich zdaniem tego typu porady nie ułatwiają życia, a jedynie ośmieszają i stygmatyzują osoby z dodatkowymi kilogramami.

Mój brzuch to nie kawałek szynki, żebym owijała go folią spożywczą.

Kolejna granica absurdu została właśnie przekroczona.

Jako osoba z nadwagą czuję się obrażona i zaatakowana.

W ten sposób raczej nie dodacie nikomu pewności siebie.

Jawna dyskryminacja pod płaszczykiem genialnej porady– czytamy w komentarzach.

Ciebie też to oburza?