Katie Green to modelka znana ze swoich krągłości w rozmiarze 40. Głośno było o zerwaniu przez nią kontraktu z firmą produkującą biustonosz Wonderbra, która chciała wymusić na niej zrzucenie kilku kilogramów. Katie nie zgodziła się i przeszła do Ultimo.

Gdy British Fashion Council uznała, że modelką roku została ciemnoskóra Jourdan Dunn, Green ostro skrytykowała tę decyzję.

Według Katie, wyróżnianie wychudzonej Jourdan, jako najlepszej modelki roku równoznaczne jest z popieraniem anoreksji. – To obrzydliwe, że to właśnie Dunn dostała nagrodę. To tak, jakby mówić młodym dziewczynom, że zaburzenia jedzenia są ok – mówi.

Green dodaje, że była przerażona widokiem 18-letniej modelki: – Ona jest przeraźliwie chuda. Wygląda jak worek kości. A jej nogi są jak dwa patyczki. Chciałabym zaprosić Jourdan do restauracji i wepchnąć w nią trochę jedzenia.

Mimo że w Wielkiej Brytanii coraz częściej w reklamach pokazuje się kobiety o pełniejszych kształtach, to decyzja British Fashion Council nie wskazuje na to, żeby standardy panujące na wybiegach miały ulec zmianie.

Katie Green dla Ultimo

 Katie Green krytykuje anorektyczce modelki

Jourdan Dunn – brytyjska modelka roku

 Katie Green krytykuje anorektyczce modelki