Stres towarzyszy nam każdego dnia. Dostarcza go praca, dzieci, a nawet wizyta u stomatologa. Stres ma druzgocący wpływ na nasze zdrowie, mówi się nawet, że jest cichym zabójcą. Niektórzy nawet nie zdają sobie sprawy, że podświadomie się stresują, dopóki nie zobaczą siwiejących włosów czy pierwszych zmarszczek. Żeby załagodzić stres, często sięgamy po metody, które na dłuższą metę niestety nie przynoszą wymiernych korzyści. O czym mowa?

Jak stres wpływa na naszą urodę?

#1 picie alkoholu

To jedna z częstszych metod łagodzenia stresu. Zaczyna się od niewinnego kieliszka wina dziennie, potem kończy się na całej butelce. Alkohol to zły doradca, pomaga na chwilę, ale nie na dłuższą metę. Ciężki okres w naszym życiu to idealne środowisko do popadnięcia w nałóg. Nadmierne spożywanie alkoholu szkodzi zarówno zdrowiu fizycznemu jak i psychicznemu.

#2 objadanie się

Wiele osób dotkniętych stresem ma tendencję do objadania się. Odpowiedzialny jest za to kortyzol, który nazywany jest hormonem stresu, a nawet stawiany na równi z adrenaliną. Sięgamy po słodkie lub słone przekąski, mamy większą ochotę na śmieciowe jedzenie, co w rezultacie tylko pogarsza nasze samopoczucie i zwiększa poziom stresu.

#3 zakupoholizm

Kupienie od czasu do czasu nowej sukienki w celu poprawy humoru oczywiście nie jest niczym złym. Choć o zakupoholizmie nie słyszy się na co dzień, jest to jeden z najbardziej niebezpiecznych i silnie uzależniających mechanizmów radzenia sobie ze stresem. Nadmierna konsumpcja towarów prowadzi do długów oraz utraty kontroli nad wydatkami.

Te kule do kąpieli pomogą Ci się zrelaksować i odprężyć w przyjemnej kąpieli

#4 przesypianie problemów

Choć mówi się, że sen to zdrowie, jego nadużywanie niesie szereg niekorzystnych czynników. Przesypianie problemów w rzeczywistości nie pomoże Ci uporać się ze stresem i nie sprawi, że te problemy znikną.

#5 krzywdzenie siebie

Głodówka, samookaleczenie albo wmawianie sobie, że jest się niewiele wartym to zdecydowanie jedne z najgorszych rozwiązań. Sam stres wyrządza ogromne szkody w naszym organizmie, nie dokładajmy do przysłowiowego pieca, bo może spowodować to nieodwracalne efekty.