Piękno dla każdego ma inną definicję i tak powinno być. Gdybyśmy wszyscy byli identyczni, co by się stało z naszą osobowością, możliwością wyrażania siebie czy poszukiwania własnego stylu? Na odpowiedź nie musimy czekać – okazuje się, że mamy ją dzisiaj pod nosem, chociaż nie wszyscy zdążyli to zauważyć. Wygląda na to, że dzisiaj wszyscy chcemy wyglądać dokładnie tak samo.

Codziennie scrollujemy instagram, przeglądamy media plotkarskie i czytamy o tych samych osobach. Nie bez powodu – zwyczajnie interesują nas wybrane osoby. Najlepiej mocno kontrowersyjne, ale na granicy dobrego smaku. Jest taka jednak rodzina, która ma 5 sióstr klonów. Mowa oczywiście o klanie Kardashian/Jenner, gdzie każda siostra wygląda podobnie – czarne włosy, operacje plastyczne, powiększone usta, piersi oraz pośladki.

ZOBACZ TEŻ: OTO, JAK DZISIEJSZE IDEAŁY ZNIEKSZTAŁCAJĄ I ZABURZAJĄ BUDOWĘ KOBIECEGO CIAŁA

Podobnych kobiet na świecie nie trzeba daleko szukać – Emily Ratajkowsky, Huda Kattan, Sara Sampaio, Dua Lipa. Klonów jest na pęczki. Gdzie ich szukać? Oczywiście na instagramie.

Wygląda na to, że ta popularna aplikacja, zamiast być źródłem inspiracji, upodabnia nas wszystkich do siebie, wyznaczając nam podobne kanony piękna oraz kształtując nasze gusta podobnie, bez znaczenia, czy nam się to podoba, czy nie. Przesiąkamy tym światem, próbując go zmienić z nierzeczywistego na realny.

Tylko czy tego tak naprawdę chcemy? Być klonami samych siebie? Cóż, zostawiam Was z tą gorzką refleksją…