Halsey znana jest z kontrowersji. Wokalistka od początku kariery głośno mówi o swoich problemach – bezdomności, próbie samobójczej, braku akceptacji i uzależnieniu od narkotyków. Otwarcie sprzeciwia się utartym kanonom piękna, prowokując stylizacjami i krótkimi, chłopięcymi fryzurami. Teraz pojawiła się na okładce magazynu Rolling Stone i znów szokuje.

JAK SZYBKO POZBYĆ SIĘ KROSTEK I ZACIĘĆ POD PACHAMI. KOMPLEKSOWY PRZEWODNIK

Okładka wywołała istną burzę w sieci za sprawą niewydepilowanych pach wokalistki. Halsey w ten sposób po raz kolejny chciała wyrazić swój sprzeciw wobec panujących obecnie standardów piękna. Jej gest jest szczególnie ważny teraz, w erze Instagrama, który wywiera na kobietach presję dążenia do nierealnych w rzeczywistości ideałów.

Naturalna okładka osiągnęła zamierzony efekt, wywołując głośną dyskusję w mediach i internecie. Pojawiły się liczne komentarze udzielające wokalistce poparcia oraz dziękujące jej za odwagę.

Czy To źle, że najbardziej lubię w tej okładce to, że jej pachy wyglądają normalnie i nie są edytowane w Photoshopie? Moje pachy nie są czymś, czego powinnam się wstydzić, a właśnie tak jest. Boże, błogosław Halsey!

Zachwyt okładką wyraziła też piosenkarka Zara Larson, komentując na Twitterze:

Kocham to, że pach nie poddano retuszowi, tak jak zrobiłaby to większość magazynów. Kobiety to nie małe dzieci, które nie mają włosów na ciele! Oszałamiająca okładka

Zdjęcie skomentowała też Demi Lovato, która również angażuje się w ruch „body positive”:

W tym zdjęciu jest tyle TAK, że nawet nie wiem, od czego zacząć

Niestety, nie zabrakło też głosów krytyki. Część fanów otwarcie nazwała okładkę obrzydliwą.

To obrzydliwe, lepiej ogol pachy!

Jesteś milionerką, chyba stać cię na wosk?

A wy? Co o tym myślicie?