Shirley Raines nie jest typową fryzjerką, bo mimo tego że jej konto w mediach społecznościowych nie jest przepełnione inspiracjami na kolejne, nowe fryzury, to i tak udało jej się zebrać wokół siebie spore grono zwolenników. Jej profil na Instagramie obserwuje obecnie ponad 24 tysiące osób. A wszystko przez jej nowy projekt, dzięki któremu pomaga innym kobietom odzyskać wiarę we własne możliwości.

ZOBACZ TEŻ: MODELKA BEZ ZĘBA W NAJNOWSZEJ KAMPANII PRIMARK. INTERNAUCI SĄ NIĄ ZACHWYCENI

Chociaż Shirley Raines nigdy nie doświadczyła bezdomności, to właśnie na tym problemie skupiła swoją uwagę. Zawsze mówiono mi, że takie osoby potrzebują jedzenia i ciepłych ubrań, ale nikt nigdy nie spojrzał na to z innej perspektywy. Nikt nie dzieli bezdomnych na kobiety i mężczyzn, tymczasem one również potrzebują makijażu i zmiany fryzury. Pomyślałam więc, że to jest to, co mogę dla nich zrobić. Chciałam pomóc im znowu poczuć się kobietami. Moim zadaniem jest to, by poczuły się wartościowe i ponownie nabrały pewności siebie. tłumaczy fryzjerka.

Inicjatorka akcji zgromadziła wokół siebie już spore grono wolontariuszy, którzy pomagają jej w pracy. W każdą sobotę zbierają się w jednym miejscu i zapraszają kobiety, by oddały się w ich ręce. Razem z Shirley myją i farbują włosy swoich klientek oraz umożliwiają im dostęp do wody, by mogli skorzystać z prysznica. Chcę spojrzeć na te kobiety i zobaczyć coś innego niż bezdomność. Nie chcę myśleć o tym, że straciły pracę i muszą spać w namiocie. Myślę, że ludzie po pewnym czasie zapominają, że są one kobietami. – dodaje.

ZOBACZ TEŻ: NIETYPOWE ŻĄDANIE PANNY MŁODEJ. DRUHNA NIE MOGŁA UWIERZYĆ W JEJ SŁOWA

Shirley mówi, że to niesamowite przeżycie To dla mnie dużo znaczy, że mogą usiąść na fotelu i po prostu mi zaufać. To zupełnie takie samo miejsce jak salon kosmetyczny, gdzie kobiety często zwierzają się ze swoich problemów – tłumaczy. Na koniec wizyty fryzjerka zawsze ma przygotowany drobny prezent dla swoich klientek. Mogą wybrać kosmetyk, który podoba im się najbardziej. Shirley dostaje je od osób, które obserwują jej profil. Oprócz tego rozdaje również gotowe zestawy higieniczne w postaci chusteczek, szczoteczki do zębów, tamponów i mydła.

Co myślicie o takiej inicjatywie?