Co to jest?

Floating to rodzaj formy relaksu i polega na swobodnym unoszeniu się na wodzie. Podczas sesji wchodzi się do kapsuły, która wypełniona jest roztworem wody z solą EPSOM. Woda ma głębokość około 30 cm, a jej temperatura odpowiada temperaturze ciała. W samej kapsule utrzymana jest neutralna temperatura. Do wnętrza kapsuły nie docierają żadne dźwięki, nie wpada do niej również światło z zewnątrz. Dzięki unoszeniu się na wodzie nie odczuwasz grawitacji. W takich warunkach, całkowicie odcięta od bodźców ze świata, jesteś w stanie wejść w stan głębokiego relaksu fizycznego i psychicznego.

Naturalne alternatywy dla zabiegów kosmetycznych

Dla kogo jest floating?

Przeznaczony jest dla osób, które odczuwają potrzebę relaksu. Jest doskonały zarówno na dolegliwości fizyczne, takie jak ból kręgosłupa lub ból mięśni, jak i psychiczne, np. zmęczenie lub stres. W kabinie można spać, a według badań, godzina snu podczas zabiegu może odpowiadać aż czterem godzinom snu w nocy!

Czy należy obawiać się zamknięcia w kapsule?

Kapsuła jest dość przestronna, a domykanie jej wieka nie jest obowiązkowe. W większości miejsc do otwarcia kapsuły lub włączenia światła wystarczy jeden ruch. Dodatkowo nie musisz umieć pływać – Twoje ciało unosi się na wodzie dzięki wysokiej zawartości soli. W kapsule nie można kłaść się na brzuchu i pocierać mokrymi dłońmi oczu (sól zadziała na nie podrażniająco). Nie wolno także pić wody, którą jest wypełniona kapsuła.

Nie kładź się pod nóż! Zabiegi zastępujące konwencjonalną chirurgię plastyczną

Przeciwwskazania

Wśród przeciwwskazań możemy znaleźć menstruację, uszkodzenia i podrażnienia skóry, zapalenie ucha, rozrusznik serca, choroby psychiczne i nowotworowe skóry. Z kapsuł nie powinny korzystać osoby, które spożyły alkohol lub inne środki odurzające. Kobiety w ciąży nie powinny brać udziału w sesjach w I trymestrze, natomiast w II i III floating jest wręcz zalecany.