Mogłoby się wydawać, że w dzisiejszych czasach znalezienie partnera jest prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. Wzrost portali randkowych i aplikacji w wielu przypadkach może ułatwić kontakt i pomóc w podjęciu decyzji o wejście w nowy związek.

Tymczasem wiele osób deklaruje, że temat zawierania związków za pośrednictwem mediów społecznościowych zupełnie ich nie interesuje. Jednym z powodów jest demiseksualność.

Co dzieje się z mózgiem, kiedy sięgasz po telefon. Zaskakujące!

Czym jest demiseksualność? To zjawisko, które jest coraz częściej spotykane i dotyczy pociągu seksualnego i bezpośrednio związanej z tym decyzji o wejściu w związek.

Osoby demiseksualne nie czują zainteresowania ludźmi, których nie znają. Oznacza to, że ich decyzja o wejściu w związek jest podyktowana stopniem zaznajomienia się z daną osobą. Dr Holly Richmond wyjaśnia to w następujący sposób:

Typowa osoba, kiedy spotyka się z nieznajomym, zazwyczaj po kilku sekundach jest w stanie określić pewien stopień fizycznej atrakcyjności swojego rozmówcy. W przypadku demiseksualności nie ma mowy o żadnym fizycznym przyciąganiu.

Azjatki buntują się przeciwko K-Beauty. Ruch Escape The Gorset ma wielkie poparcie

Istotnymi czynnikami, pomagającymi określić osoby demiseksualne są:

– mniejsze zwracanie na cechy fizyczne partnera

– większość poprzednich związków zaczynała się od przyjaźni

– seks w związku jest sprawą drugorzędną

– przywiązywanie wielkiej uwagi do „pierwszych spotkań” (poznania osób nieznajomych)

Według ekspertów osoby demiseksualne nie czują pociągu seksualnego do konkretnej płci, jednak gdy są z kim emocjonalnie związani doświadczają pożądania, ale tylko w stosunku do konkretnej osoby.