Jesteś zorganizowaną planistką, która precyzyjnie określa każdy kolejny krok, czy też jako osoba energiczna i optymistyczna, spontanicznie podejmujesz większość decyzji, nie podporządkowując się schematom i regułom? To, jakim typem osobowości jesteś, ma kluczowy wpływ na przebieg remontu w twoim domu lub mieszkaniu. Będąc świadomą czynników, które kierują twoim zachowaniem, możesz lepiej przygotować się do planowania i całego procesu remontowego. Wystarczy wykonać krótki test i sprawdzić, jaką osobowością remontową jesteś.

Na jakie pytania trzeba odpowiedzieć?

Odpowiadając na pytania zawarte w teście, możesz przede wszystkim uświadomić sobie, co wpływa na podejmowane przez ciebie decyzje, na co zwracasz uwagę w danym momencie remontu, a także jak reagujesz w konkretnych sytuacjach. Dzięki temu można lepiej poznać siebie, a co za tym idzie – wyeliminować te reakcje lub zachowania, które mogą nie wpływać zbyt dobrze na przebieg remontu. Możesz również dzięki temu zaplanować całą koncepcję przebudowy wnętrza i zająć się tymi kwestiami, w których czujesz się najlepiej, a pozostałe pozostawić fachowcom. W teście przygotowanym przez PORTA Drzwi (dostępnym na: www.porta.com) znajduje się dziewięć pytań, a do każdego z nich są przypisane cztery podpunkty, spośród których trzeba wybrać jedną odpowiedź. Dotyczą one różnych etapów remontu – od planowania, aż po wykonanie. Poruszają kwestie typowo organizacyjne, związane z podejściem do rozdysponowania budżetu, sposobem czerpania inspiracji do przearanżowania wnętrza, a nawet tego, jak reagujesz w sytuacjach nieprzewidzianych.

Elementem osobowości, który w trakcie remontu jest szczególnie ważny, jest sposób podejmowania decyzji. Podejmujesz je impulsywnie, pod wpływem emocji, jesteś bardzo ostrożna i skrupulatnie analizujesz dane, które ci w tym pomagają, czy może zawsze pytasz o zdanie najbliższych? Zdecydowanie warto poświęcić chwilę i zastanowić się nad tym. Wiedza, na temat tego, jakim typem osobowości jesteś, z pewnością przyda się nie tylko podczas przearanżowania wnętrza domu lub mieszkania, ale także w wielu innych, codziennych sytuacjach.

Wyniki testu osobowości – co mogą ci o tobie powiedzieć?

Po wykonaniu test system automatycznie zlicza punkty (każde pytanie ma konkretną wartość) i pozwala sprawdzić, jakim typem osobowości jesteś. Przedstawiona tam charakterystyka danego typu, wraz z wadami i zaletami, jest wartościową informacją zwrotną. Czy po przeczytaniu odpowiedzi masz wrażenie, że tekst dotyczy właśnie ciebie? Jeżeli tak, to znaczy, że wypełniłaś go z największą starannością i zaznaczałaś odpowiedzi po uprzednim przemyśleniu. Poniżej krótki opis czterech typów osobowości, które wynikają z pytań testowych.

  • Uporządkowana pragmatyczka – zanim podejmiesz się wykonania zadań, przygotowujesz precyzyjny plan, który ułatwi ci ich realizację. Jesteś baczną obserwatorką, która posługuje się faktami i precyzyjnie je analizuje. Chętnie korzystasz z informacji zaczerpniętych od fachowców, a podczas urządzania wnętrz stawiasz na klasyczny, ponadczasowy wystrój i wysokiej jakości materiały.
  • Entuzjastka zmian – spontanicznie podejmujesz decyzje i jesteś otwarta na wszelkie nowości. Lubisz sprawdzać nowe rozwiązania, ponieważ wykazujesz dużą ciekawość wobec świata. Często poszukujesz nowych inspiracji, a gdy tylko coś ci się spodoba, chcesz od razu to mieć.
  • Emocjonalna realistka – zanim podejmiesz decyzję, korzystasz z rad znajomych oraz przeprowadzasz gruntownych research, który uzmysłowi ci potencjalne „za” i „przeciw”. Często jednak to emocje biorą górę, które, w zderzeniu z rozsądkiem, utrudniają dokonanie ostatecznego wyboru. Lubisz funkcjonalne pomieszczenia, które lubisz i potrafisz urządzić bez pomocy fachowca.
  • Intuicyjna planistka – intuicja pomaga ci podjąć wiele ważnych decyzji, również tych związanych z przearanżowaniem przestrzeni domu lub mieszkania. Jednocześnie jesteś bardzo rozważna i zwracasz uwagę na „twarde dane” i doświadczenia. Dokonując zakupu, zwracasz uwagę na wysoką jakość i przydatność produktów – nie kupujesz nic pod wpływem impulsu, a na upatrzony produkt możesz czasami poczekać nieco dłużej.

Niezależnie od tego, czy masz w planach budowę domu od podstaw, czy też niewielkie zmiany w wystroju obecnego wnętrza, warto się do tego odpowiednio przygotować i wykorzystać swoje mocne strony. Wnętrze twojego mieszkania, w pewien sposób odzwierciedla twoją osobowość, a aranżowanie przestrzeni do życia powinno również sprawiać ci przyjemność, dlatego zdecydowanie polecamy ci wykonanie tego testu osobowości. Dzięki niemu sprawdzisz, które czynności będą dla ciebie źródłem największej satysfakcji!

 

Materiał partnera