Jedną z modelek, która sprzeciwia się nierealistycznym przedstawieniom kobiecego ciała jest Iskra Lawrence. Jest dumna ze swoich pełnych kształtów i do podobnego podejścia do własnego ciała zachęca inne kobiety.

28-letnia modelka plus size nie jest w stanie powstrzymać dzisiejszych standardów piękna, których głównym symbole stał się retusz. Mimo tego jej aktywna postawa przynosi wiele pozytywnych efektów. Jest inspiracją dla tysiąca kobiet, a głównym sposobem komunikacji i szerzenia idei body positive stał się Instagram. Za pomocą hasztagu CelluLIT łączy się z kobietami, które wyznają podobne poglądy i nie wstydzą się własnych niedoskonałości.

Iskra Lawrence pokazała przejmujące zdjęcia! Tak zmieniło się ciało modelki!

Iskra Lawrence zapoczątkowała nową akcję, publikując zdjęcie w stroju kąpielowym, na którym eksponuje swoje kształty. Nie wstydzi się swoich niedoskonałości i odsłania cellulit. Modelka plus size chce w ten sposób zwrócić uwagę na problem nierealnego przedstawiania kobiecego ciała, który jest szczególnie obecny w mediach społecznościowych.

Post szybko zyskał ogromną popularność,  a ponad 18000 kobiet poszło w ślady modelki i również udostępniło zdjęcia na swoich profilach pokazując jak wygląda ich ciało, bez obróbki w programach graficznych i sztucznie wyreżyserowanych zdjęć.

Została zdemaskowana na Instagramie. Body positive to tylko przykrywka