Poranki bywają trudne, szczególnie po nieprzespanej nocy. Kolejne drzemki, śniadanie jedzone w biegu, niedopita kawa i szybki makijaż – jeśli Ty również masz w zwyczaju poranny pośpiech, sprawdź co zrobić, by nadać odpowiedni ton i zagospodarować więcej czasu dla siebie. W końcu to poranna rutyna nadaje charakter całemu dniu. Aby odnieść sukces, postępuj zgodnie z tymi zasadami.

Oto 9 najważniejszych rzeczy, które każdego ranka robią kobiety sukcesu.

Zacznij od ruchu

To nie musi być coś wielkiego, wystarczy poranna gimnastyka, joga albo szybki i krótki bieg. Pierwsze dni mogą być męczące, ale w niedługim czasie zauważysz sporą różnicę – nabierzesz energii i chęci do działania, uwolnisz napięcie i niepotrzebny stres. Zastrzyk endorfin może działać lepiej niż poranna kawa.

Zrezygnuj z drzemki

Chociaż te 5 minut dodatkowego snu może wydawać Ci się zbawieniem, powinnaś zrezygnować z dodatkowych drzemek i przesuwania budzika, ponieważ może zakłócać to Twój dobowy rytm i sprawić, że będziesz niewyspana i mało skoncentrowana na swoich obowiązkach w ciągu dnia.

JAK OCZYŚCIĆ UMYSŁ?

Jedz śniadania

To podstawa i najważniejszy posiłek w ciągu dnia, dlatego nigdy nie rezygnuj ze śniadań. Wybieraj lekkie produkty, które dodadzą Ci energii.

Planuj i twórz listy rzeczy do zrobienia

Kiedy wiesz, co musisz zrobić i masz to dobrze rozplanowane dzień mija produktywnie, a Ty nie masz wrażenia, że zmarnowałaś czas. Krótka lista rzeczy, które chcesz zrealizować uczy systematyczności.

Odczytuj wiadomości

Znajdź czas na szybkie sprawdzenie newsów, zaglądaj na ulubione strony z tematami, które Cię interesują, aby być na bieżąco.

Mów do siebie

Codziennie rano stań przed lustrem, uśmiechnij się i powiedz sobie kilka miłych słów. Zamiast narzekać na swój wygląd, zacznij dostrzegać pozytywy.

JESTEŚ DZIEWICĄ? NIE POWINNAŚ SIĘ TEGO WSTYDZIĆ!

Dbaj o ciało

Pamiętaj o nawilżeniu skóry od wewnątrz i zawsze stosuj nawilżające kremy. Zamiast kolejnej filiżanki kawy, spróbuj rozpocząć dzień od wody z cytryną.

Nie spiesz się

To znowu nawiązanie do porannych drzemek. Zamiast przesuwać w nieskończoność alarm, wstań szybko i rozpocznij dzień bez pośpiechu.

Zrób to, co Cię uszczęśliwia

Dodając jedną, małą rzecz, która Cię uszczęśliwia do porannej rutyny, wprawisz się w dobry nastrój na cały dzień. Niezależnie od tego czy przeczytasz kilka stron książki do śniadania, albo włączysz kilka ulubionych piosenek – to z pewnością dobry trop.

5 CHORÓB, KTÓRE ZABIJĄ CIĘ W CIĄGU DOBY

Pozytywne nastawianie i samodyscyplina to cechy, które pomogą Ci w dalszych krokach do realizacji celów. Tak postępują wszystkie kobiety sukcesu. Są otwarte, cieszą się życiem i mają określone plany na przyszłość, szykując się na kolejne wyzwania.