Miłość potrafi sprawić, że nie widzimy świata poza naszym ukochanym. Myślimy o nim nieustannie, chcemy być ciągle u jego boku i odliczamy minuty do następnego spotkania. Takie zakochanie to piękny stan, ale też niesie za sobą pewne niebezpieczeństwa.

Kiedy kobieta jest prawdziwie zakochana, czasami ukochany staje się całym jej światem. Do tego stopnia, że podświadomie zaczyna rezygnować z rzeczy, które do tej pory były jej codziennością i sprawiały jej frajdę. A przecież udany związek nie polega na tym, żeby jeden z partnerów całkowicie dostosował się do drugiego. Poniżej wymieniamy 7 rzeczy, z których kobieta nigdy nie powinna rezygnować dla swojego mężczyzny. Jeśli jest inaczej, w tym związku coś nie gra.

Negging. Brzmi tajemniczo, ale przeżyłaś to na własnej skórze (choć nawet o tym nie wiesz)

#1: Ze swoich wartości

To prawdopodobnie najważniejsza kwestia, co do której zawsze powinnaś pozostać sobą. Nikt nie ma prawa wymuszać na tobie, abyś wyparła się tego, w co wierzysz (to dotyczy zarówno religii jak i wartości etycznych i przekonań) i przestała kierować się w życiu zasadami, których jesteś wierna. To tak, jakby rezygnować z samej siebie.

#2: Ze swoich marzeń

Marzenia, plany na przyszłość i cele do zrealizowania to coś, co nieustannie pcha nas do przodu, daje siłę do działania i pozytywnie nas nakręca. Gdy ich braknie, życie staje się uboższe, a my często tracimy zapał i entuzjazm. Jeśli twój facet wyśmiewa twoje marzenia i cele, które sobie wyznaczasz, albo nieustannie podcina ci skrzydła mówiąc, że i tak nie uda ci się ich zrealizować, to jasny znak, że ten mężczyzna wcale nie chce dla ciebie dobrze. Kochający partner powinien dopingować ukochaną osobę we wszystkim, co pragnie ona osiągnąć.

Mniej kłótni w związku? Sprawdź sposoby na zażegnanie kryzysu

#3: Ze swojej wagi

Wiele singielek żyje w przekonaniu, że jest sama głównie dlatego, że nie może schudną. Jak mantrę powtarzają sobie, że jeśli tylko uda im się zrzucić parę kilogramów, wtedy wreszcie uda im się znaleźć faceta. Takie przekonanie jest bardzo złe. Podobnie jak tkwienie w relacji z partnerem, który nieustannie komentuje twój wygląd i wagę, nawet jeśli robi to w żartobliwy sposób. Takie teksty sprawiają, że kobieta traci pewność siebie i poczucie własnej wartości. Nabiera przekonania, że musi być idealna (np. szczuplejsza), żeby tylko zadowolić mężczyznę. Nigdy nie daj sobie wmówić, że tak jest!

#4: Ze swojej kariery

Dojrzały mężczyzna nie postrzega kobiety tylko jako potencjalnej żony i matki, której jedynym życiowym celem i zajęciem będzie prowadzenie domu, gotowanie i wychowywanie dzieci. Wspiera ją, kiedy pragnie rozwijać się zawodowo i pomaga jej to osiągnąć, np. dzieląc się obowiązkami. Mężczyzna, który wychodzi z założenia, że tylko on może spełniać się zawodowo, nie jest partnerem, który w pełni szanuje swoją ukochaną.

7 zdań, których nigdy nie usłyszysz z ust inteligentnego człowieka

#5: Ze swoich przyjaciół i rodziny

Jeżeli facet próbuje izolować cię od twoich najbliższych, powinnaś od razu zakończyć taką relację. Rodzina i przyjaciele to osoby, które zawsze cię wspierają. Mężczyźni mogą pojawiać się w twoim życiu, a potem z niego znikać, ale oni zostaną zawsze przy tobie. Nigdy nie warto poświęcać ważnej, wartościowej relacji w dla faceta.

#6: Ze swojego stylu

Nie jesteś manekinem, który twój facet może dowolnie ubierać, przebierać i rozbierać, wedle swojego widzimisię. Każdy ma swój własny styl i niemożliwym jest, aby podobał się on wszystkim, bez wyjątku. Mężczyzna, który poniża cię ze względu na to, jak się ubierasz, malujesz albo jaką masz fryzurę to toksyczna osoba. W taki sposób jasno daje do zrozumienia, że nie akceptuje cię w pełni. Jego strata!

6 toksycznych myśli, których powinnaś się wyzbyć raz na zawsze

#7: Ze swojej osobowości

Najgorsze, co może zrobić kobieta po tym, jak wejdzie w relację z mężczyzną, to stać się “dziewczyną swojego chłopaka”. Kto to taki? Kobieta, która nagle stała się wielką fanką piłki nożnej, chociaż nie ma pojęcia o tym sporcie, przestała słuchać ulubionego zespołu, bo ten rodzaj muzyki nie podoba się jej facetowi i nie pamięta, kiedy ostatni raz widziała się sam na sam z przyjaciółkami, bo wychodzi na miasto tylko w towarzystwie swojego chłopaka. To kobieta, która poświęca swoje zainteresowanie i styl życia tylko po to, żeby zadowolić partnera i w obawie, żeby tylko jej nie zostawił. Jeśli będąc w związku czujesz, że nie jesteś sobą, odpowiedź jest jedna – jesteś w złym związku.