Na temat kobiecych piersi krąży wiele mitów. Utarte i powielane przez społeczeństwo przekonania, sprawiają, że często wierzymy w coś, co w ogóle nie ma racji bytu. Na pewno niejednokrotnie spotkałaś się z opinią, że piersi rosną tylko do pewnego roku życia albo że spanie w staniku zapobiega utracie jędrności. Oto 5 powszechnych mitów, w które natychmiast powinnaś przestać wierzyć.

MIT 1: Ćwiczenia klatki piersiowej oraz pompki pomagają w utrzymaniu jędrności biustu

Prawdą jest, że jędrność piersi zależy od „jakości” naszej skóry oraz ilości tkanki tłuszczowej. Wykonując pompki regularnie, pracujesz nad mięśniami, przez co młode kobiety mogą mieć wrażenie bardziej jędrnych piersi. Z wiekiem jednak skóra wiotczeje, staje się mniej elastyczna, dlatego też piersi tracą jędrność i opadają.

JAK ZADBAĆ O TO, BY TWOJE PIERSI NIE ULEGAŁY TAK SZYBKO GRAWITACJI?

MIT 2: Noszenie biustonosza z fiszbinami to sposób na zapobieganie wiotczenia piersi

To błędne wyobrażenie. Noszenie biustonosza może dać natychmiastowy pożądany kształt piersi, ale po jego zdjęciu, biust wraca do naturalnej pozycji. Jednak w dłuższej perspektywie, zwłaszcza, kiedy piersi są duże, np podczas karmienia, utrzymanie piersi w biustonoszu może pomóc zmniejszyć wpływ grawitacji na skórę i wiązadła.

MIT 3: Spanie w biustonoszu pozwala na utrzymanie ładnego biustu

To bardzo powszechny mit. Kobiety z większymi piersiami, mogą odczuwać większy komfort podczas spania w biustonoszu, jednak nie ma dowodów sugerujących, że zapobiega to wiotczeniu. Jeżeli śpisz w biustonoszu, powinnaś unikać fiszbin i postawić na miękkie miseczki. Spanie w staniku z fiszbinami może zakłócić przepływ krwi i limfy do tkanki piersiowej.

ZAPOMNIJ O STANIKU Z PUSH-UPEM! TEN MAKIJAŻ POWIĘKSZY TWOJE PIERSI!

MIT 4: Piersi przestają rosnąć w wieku 17 lat

Piersi zaczynają rosnąć zazwyczaj pomiędzy 9 a 11 rokiem życia, a wieku 17 lat są już w pełni rozwinięte. Jednak nie oznacza to, że u wszystkich przestają rosnąć. Jest to sprawa bardzo indywidualna, a piersi zmieniają się w różnych okresach naszego życia. Na przykład w trakcie okresu często pojawia się obrzęk, czy podczas karmienia piersią.

MIT 5: Picie herbaty z kopru włoskiego powoduje powiększenie piersi

Picie naparu z kopru włoskiego powoduje działanie estrogenów, dlatego piersi mogą wydawać się bardziej nabrzmiałe, tak jak podczas miesiączki. Dlatego herbata z kopru może być sposobem na niewielkie powiększenie piersi, jednak jest to efekt chwilowy i nie zmieni na stałe kształtu ani wielkości piersi.