Problem przetłuszczających się włosów niesie za sobą sporo wyrzeczeń. Jedną z nich jest rezygnacja z porannej drzemki. Pobudka pół godziny wcześniej, by umyć i wystylizować włosy nie jest niczym przyjemnym. Jeśli jednak kosmyki lubią płatać figle i w przeciągu jednego dnia objętość zupełnie znika, a w jej miejsce pojawia się przyklapnięta fryzura i świecące włosy – dobrze wiesz, że nie masz wyboru. Albo nie trafiłaś jeszcze na kosmetyk, który pomoże uporać się z problemem.

Ja mam to już za sobą, bo znalazłam produkt, który odpowiada moim potrzebom, a do tego jest stworzony na bazie świeżych naparów z ziół skomponowanych według starych, ziołowych przepisów – co cieszy mnie najbardziej.

Nawilżający olejek z nagietka domowej roboty. Prosty przepis na naturalną pielęgnację

Ziołowe kosmetyki do pielęgnacji włosów Dla Kosmetyki to cztery linie odpowiadające na różne potrzeby pielęgnacyjne włosów.

Do włosów przetłuszczających się

  • szampon nawilżający koperkowa włosomyjka cena: 23 zł/200 g
  • płukanka do włosów koperkowy ziołoocet cena: 12 zł/ 100 g

do włosów z łupieżem

  • szampon rozmarynowa włosomyjka cena: 28,50 zł/200 g
  • płukanka do włosów rozmarynowy ziołoocet cena: 15 zł/ 100 g

do włosów wypadających dla kobiet

  • szampon koniczynowa włosomyjka cena: 31 zł/200 g
  • płukanka do włosów koniczynowy ziołoocet cena: 13,50 zł/ 100 g

do włosów wypadających dla mężczyzn

  • szampon chmielowa włosomyjka cena: 31 zł/200 g
  • płukanka do włosów chmielowa ziołoocet cena: 13,50 zł/ 100 g

Włosomyjki to naturalne szampony skomponowane według ludowych receptur. Ich zawartość to aż 65% ziołowych naparów. Mają charaketrystyczny zapach i pienią się bardzo delikatnie, a to dlatego, że nie ma w nich substancji chemicznych. Uzupełnieniem pielęgnacji są ziołoocty czyli płukanki octowe do włosów, znane i stosowane od wieków przez nasze babki i prababki. Ich skład w 99 % stanowi ocet ziołowy. Ziołoocty doskonale wzmacniają działanie Włosomyjek, wystarczy spryskać nimi umyte włosy i skórę głowy. Nie ma potrzeby ich spłukiwania, zapach szybko się ulotni i włosy nie będą pachniały octem.

Jak działa koperkowa włosomyjka

Ze względu na to, że moje włosy mają tendencję do szybkiego przetłuszczania się, wybrałam zestaw dedykowany temu problemowi. Włosomyjka ma przyjemny zapach kopru. Bardzo dobrze oczyszcza skórę głowy i pasma, ale przy tym nie daje efektu wysuszenia. Głównym składnikiem jest napar z owoców kopru włoskiego, który stosowany był jako środek na porost włosów, szczególnie łatwo przetłuszczających się. Działanie szamponu dodatkowo zostało wzmocnione naparem z krwawnika w celu nawilżenia włosów i uspokojenia pracy gruczołów łojowych. Dzięki niemu Koperkowa Włosomyjka ogranicza przetłuszczanie włosów, sprawia, że są pełne objętości. Inne, naturalne składniki, które znalazły się w szamponie to mydlnica lekarska, która dodaje lekkiego połysku i tatarak zwyczajny, który słynie z właściwości bakteriobójczych i przeciwzapalnych.

 

 

Po umyciu włosów zastosowałam koperkowy ziołoocet. Początkowo obawiałam się, że bez użycia tardycyjnej odżywki nie poradzę sobie z rozczesaniem splątanych pasm. Niepotrzebnie, po odczekaniu 10 minut, zdjęłam ręcznik i chwyciłam za grzebień. Włosy rozczesały się bez problemu. Były miękkie w dotyku, a zapach octu rzeczywiście ulotnił się już po kilku minutach.

Redakcyjny przegląd szamponów do włosów przetłuszczających się

Zadaniem płukanki jest przede wszystkim regulacja naturalnego pH skóry głowy i uregulowanie pracy gruczołów łojowych, dzięki czemu włosy dłużej zachowują swoją świeżość. Głównym składnikiem jest tu ocet jabłkowy – źródło witamin i mikroelementów. Zamyka łuski włosa, chroniąc je przed działaniem czynników zewnętrznych. Drugim, ważnym komponentem jest koper włoski owoc – to jedna z najstarszych roślin leczniczych stosowana do pielęgnacji włosów przetłuszczających się. Sprawia, że włosy dłużej zachowują swoją świeżość oraz są zdrowsze i lepiej rosną.

Demakijaż bez wacików? Odkryłam sojowy żel do oczyszczania twarzy, który zostanie ze mną na długo [recenzja]

Ziołowa, naturalna kuracja kosztuje tylko 35 zł, ale efekt jest wart o wiele więcej. Włosy mają piękny połysk, są odbite od nasady i wyraźnie odświeżone. Kolejne mycie włosów na trochę odciągnęło się w czasie, za to efekt świeżości pozostał taki sam jak w każdy poranek.