Zatkane pory i pojedyncze wypryski. Która z nas nie zna tego problemu? Czasem, nawet mimo dokładnego oczyszczania skóry i dobrze dobranej pielęgnacji, zdarza się, że rano budzimy się z mało przyjemną niespodzianką na twarzy. Zamiast sięgać po pastę do zębów, która może wyrządzić nam więcej szkody niż pożytku, wypróbuj ten punktowy żel na wypryski. To najlepsza pierwsza pomoc i szybkie rozwiązanie problemu.

Pierwsza pomoc na wypryski: jak działa antybakteryjny żel Dermedic

Preparat punktowy na zmiany trądzikowe marki Dermedic jest polecany w szczególności do cery tłustej i mieszanej. Ale nawet ja, ze swoją normalną cerą, skłonną do przesuszania, znalazłam w nim świetne lekarstwo, kiedy pojawi się wyprysk.

Niezbędny kosmetyk dla każdej blondynki. Odżywka koloryzująca, dzięki której przesuniesz wizytę u fryzjera [recenzja]

Kosmetyk ma przyjemną żelową konsystencję, która szybko się wchłania i działa już po jednym dniu od zastosowania. Żel ma działanie bakteriobójcze, łagodzi stany zapalne i regeneruje skórę, co jest bardzo ważne, bo po zastosowaniu preparatu pryszcz znika bardzo szybko i nie pojawiają się przebarwienia.

Punktowy żel Dermedic to produkt z serii Normacne – kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji skóry mieszanej, tłustej i ze skłonnością do trądziku, ale z powodzeniem można go stosować przy każdym typie cery.

 

żel na wypryski marki Dermedic

 

Można stosować go na wykwity, krostki i zaskórniki. Dzięki zawartości kwasu salicylowego i nadtlenku wodoru działa antybakteryjnie, oczyszcza i dezynfekuje skórę, przywraca równowagę w naszym mikrobiomie oraz ogranicza rozmnażanie się bakterii.

Pielęgnacja zero waste: szampon w kostce. Test redakcji

Za szybkie działanie żelu odpowiedzialny jest D-Panthenol, który przyspiesza gojenie stanów zapalnych i łagodzi podrażnienia. I co najważniejsze lekko rozjaśnia skórę, dlatego po zastosowanej terapii po zaskórnikach, krostkach i wypryskach nie ma śladu. Za 15 ml żelu zapłacimy około 28 zł.

Jeśli chodzi o samo stosowanie, wystarczy nanieść odrobinę żelu w miejsce powstania wyprysku i poczekać do całkowitego wchłonięcia. Najlepiej zastosować go 2-3 razy w ciągu dnia, by szybko doczekać się efektów w postaci czystej, gładkiej skóry.