Wiedząc, że demakijaż to podstawa codziennej pielęgnacji cery, wydajemy rocznie grube pieniądze, aby zmywać to, co tak w pocie czoła tworzymy codziennie rano przed lustrem. Ostatnim hitem na rynku są chusteczki do demakijażu – zamiast szukać mleczka do demakijażu oraz wacików, masz wszystko pod ręką i jesteś w stanie to zrobić w kilka sekund. No i jedną chusteczką zmywasz cały makijaż, a nie w częściach. Problem jest taki, że te chusteczki bywają naprawdę drogie. Na szczęście stare powiedzenie, że potrzeba matką wynalazku jest nadal na czasie. Kobieta na portalu Reddit.com podzieliła się swoim przepisem na domowe i tanie chusteczki do demakijażu.

Zanim jednak przedstawiamy Wam jej przepis, musimy podkreślić jedną rzecz dotyczącą chusteczek do demakijażu. Wielką popularnością cieszą się te od Dior’a. Niestety, są naprawdę drogie i trudno dostępne. I to właśnie było inspiracją dla użytkownika o nazwie r/Ellieissokay.

ZOBACZ TEŻ: WY TEŻ POPEŁNIACIE TE KARYGODNE BŁĘDY, STOSUJĄC CHUSTECZKI DO DEMAKIJAŻU?

Kobieta wpadła na to podczas porządków w domowej apteczce, gdzie odkryła wcześniej kupione paczki z gazą. Pocięła na prostokąty dużą gazę i to właśnie nią nasączyła płynem do demakijażu. Delikatna gaza nie powoduje podrażnień, a płachta z gazy kosztuje kilka złotych. Biorąc pod uwagę, że jedna chusteczka do demakijażu od Dior’a kosztuje 2 dolary (tak, za sztukę, nie za paczkę), to kobieta zrobiła na tym prawdziwe oszczędności.

Użytkownicy Reddit.com wytknęli jej, że nie wynalazła niczego nowego i że chcąc być bardziej eko, mogłaby się przerzucić z jednorazowych materiałów z gazy na rękawice z bawełny bądź mikrofibry (w Polsce mamy najlepsze od Glov).

ZOBACZ TEŻ: Idealny demakijaż w 6 krokach

Niemniej nadal uważamy, że pomysł był świetny! A Wy? Czym najbardziej lubicie zmywać swój makijaż?