Demakijaż to jeden z podstawowych elementów codziennej pielęgnacji. Co wieczór pozbywamy się makijażu i oczyszczamy skórę (a przynajmniej tak powinno to wyglądać). Na rynku znajdziemy mnóstwo produktów przeznaczonych do zmywania makijażu. Olejki, mleczka, płyny micelarne, płyny dwufazowe, no i oczywiście chusteczki. Dzisiaj biorę pod lupę ostatnią wymienioną pozycję i testuję 6 drogeryjnych produktów. Jesteście ciekawe?

ZOBACZ: OLEJEK DO DEMAKIJAŻU: KIEHL’S – MIDNIGHT RECOVERY CLEANSING OIL [RECENZJA]

Żeby test wypadł jeszcze lepiej, a przede wszystkim bardziej obiektywnie, zaprosiłam do niego koleżankę. Chusteczki spakowałam do oddzielnych woreczków oznaczonych numerkami. Tak, postanowiłam, że o wiele rzetelniej wyjdzie, gdy Magda nie będzie wiedziała co dokładnie testuje.

Tak wyglądał pakiet, który do niej trafił. Oczywiście zdjęcie wysłałam jej dopiero wtedy, kiedy wysłała mi swoje przemyślenia.

Wielki test chusteczek do demakijażu - testujemy 6 znanych produktów [RECENZJA]

To co? Jesteście ciekawe, jak wygląda nasz ranking?

MIEJSCE 1
ŚREDNIA OCEN: 9,25/10

bourjois express chusteczki do demakijażu

Bourjois – Express Cleanising Wipes

MAGDA: Bardzo duża powierzchnia chusteczki, dobrze nawilżona, zmywa bez problemu cały makijaż, wystarczy jedna chusteczka. Bardzo przyjemna dla twarzy, poradziła sobie z tuszem, kreskami oraz długotrwałą pomadką.

Ocena : 10/10

JA: Tych chusteczek używałam przez kilka lat. Szczerze? Byłam przekonana, że pierwsze miejsce w moim rankingu będzie należało właśnie do nich. Chusteczki zdecydowanie najlepiej ze wszystkich radzą sobie ze zmywaniem makijażu, są baaardzo przyjemna dla skóry. Niestety po dłuższej przerwie w stosowaniu zaczęły mnie trochę podrażniać. A moja skóra do wrażliwych raczej nie należy.

Ocena: 8,5/10

ZOBACZ: OTO JEDNA Z NAJLEPSZYCH PALET CIENI DO POWIEK – NAKED ULTIMATE BASICS [TEST]

Wielki test chusteczek do demakijażu - testujemy 6 znanych produktów [RECENZJA]

MIEJSCE 2
ŚREDNIA OCEN: 7,75/10

be beauty chusteczki do demakjażu z biedronki

Be Beauty – chusteczki do demakijażu Clean z płynem micelarnym

MAGDA: Faktura chusteczki bardzo ułatwia zmywanie i jest przyjemna dla skóry. Dobrze radzi sobie z makijażem twarzy, trochę gorzej wypada jeśli chodzi o oczy. Fajnie odświeża twarz.

Ocena : 8/10

JA: Te chusteczki to chyba największe zaskoczenie tego testu! Pamiętam, jak kilka lat temu zachęcona bardzo przychylnymi opiniami w Internecie, kupiłam „biedronkowe” chusteczki. Po użyciu jednej postanowiłam oddać je koleżance, z makijażem na mojej twarzy nie zrobiły dosłownie nic. Teraz również nie wróżyłam im zbyt wysokiej oceny, a tu proszę! Żadnych problemów z wykonaniem demakijażu, uczucie czystej i odświeżonej skóry już po wykorzystaniu jednej chusteczki.

Ocena: 7,5/10

ZOBACZ TEŻ: OLEJKI DO PIELĘGNACJI CIAŁA – POZNAJCIE MOICH ULUBIEŃCÓW [RECENZJA]

Wielki test chusteczek do demakijażu - testujemy 6 znanych produktów [RECENZJA]

MIEJSCE 3
ŚREDNIA OCEN: 7/10

neutrogena facial hydrating chusteczki do demakijażu

Neutrogena – Facial Hydrating Cleansing Wipes

MAGDA: Jedna chusteczka wystarcza na zmycie całego makijażu. Zostawia super uczucie na twarzy. Trochę dłużej musiałam zmywać tusz do rzęs, ale nie był to dla mnie duży problem.

Ocena: 9/10

JA: Oto mój największy zawód tego testu. Chusteczki Neutrogena od lat są polecane przez Kim Kardashian i jej makijażystę, Mario Dedivanovica, chyba to właśnie dlatego spodziewałam się prawdziwego kosmetycznego cudu. Muszę przyznać, że bez żadnego problemu radzą sobie z demakijażem, ale ich tekstura czy „materiał”, z których są wykonane, to dla mnie coś, co dyskwalifikuje ten produkt. Bardzo nieprzyjemne uczucie w kontakcie ze skórą, mam wrażenie, że pocieram skórę czymś bardzo sztucznym, a kiedy zmywam tusz do rzęs – czuję, jakbym robiła to watą. Wrrr…

Ocena: 5/10

ZOBACZ: SZMINKOWY IDEAŁ, CZYLI JEFFREE STAR – VELOUR LIQUID LIPSTICK [RECENZJA]

Wielki test chusteczek do demakijażu - testujemy 6 znanych produktów [RECENZJA]

MIEJSCE 4
ŚREDNIA OCEN: 6,5/10

inglot chusteczki do demakijażu milk&tonic makeup remover

Inglot – Milk&Tonic Makeup Remover Wipes

MAGDA: Makijaż twarzy chusteczki zmywają bez zarzutu ale tuszu do rzęs, mimo mocnego pocierania nie udało mi się zmyć. Zostawiają uczucie napiętej skóry. Bardzo przypominają mi chusteczki dla niemowląt.

Ocena: 6/10

JA: Chusteczki są bardzo przyjemne dla skóry, niezwykle miękkie i dobrze nasączone. Bez problemu poradziły sobie z makijażem, po demakijażu nie miałam wrażenia suchej skóry. Bardzo ładnie i delikatnie pachną, co jest dla mnie dużym plusem.

Ocena: 7/10

ZOBACZ: 7 POWODÓW, DLACZEGO POWINNAŚ ZMYWAĆ MAKIJAŻ

Wielki test chusteczek do demakijażu - testujemy 6 znanych produktów [RECENZJA]

MIEJSCE 5
ŚREDNIA OCEN: 4,5/10

beauty formulas tea tree chusteczki do demakijażu

Beauty Formulas – Tea Tree Cleansing Wipes

MAGDA: Chusteczki rozmazują makijaż zamiast go zmywać. Z bardzo delikatnym makeup’em nie było problemów lecz chusteczki zupełnie nie dały sobie rady z wytuszowanymi rzęsami i kreską zrobioną eyelinerem. Potrzebowałam 3 chusteczek, a na koniec i tak musiałam umyć twarz żelem.

Ocena: 4/10

JA: Chusteczki mają bardzo intensywny, szczypiący w oczy zapach. Nie ma problemu ze zmyciem podkładu, nieco gorzej jest z makijażem oczu czy ust. I wcale nie mówię o makijażu wodoodpornym. Jedna chusteczka raczej nie wystarczy, po takim demakijażu, podobnie jak koleżanka, musiałam umyć twarz żeby poczuć się „czysto” i świeżo.

Ocena: 5/10

ZOBACZ: 9 RZECZY, PRZEZ KTÓRE TWOJA SKÓRA SZYBCIEJ SIĘ STARZEJE

Wielki test chusteczek do demakijażu - testujemy 6 znanych produktów [RECENZJA]

MIEJSCE 6
ŚREDNIA OCEN: 2,5/10

nivea sensitive chusteczki do demakijażu

Nivea – Sensitive Cleansing Wipes

MAGDA: Chusteczki zupełnie nie poradziły sobie z makijażem, tuszu do rzęs nawet w najmniejszym stopniu nie dały rady zmyć. Bardzo nieprzyjemny zapach i okropne uczucie pozostawione na skórze twarzy.

(Chusteczki dla dzieci?)

Ocena: 2/10

JA: Mam bardzo podobne odczucia do koleżanki. Te chusteczki zupełnie nie poradziły sobie ze zmyciem makijażu, po użyciu trzech sztuk stwierdziłam, że skorzystam dodatkowo z płynu micelarnego. Wielka szkoda, na tle innych produktów tej marki, ten wypada bardzo słabo.

Ocena: 3/10

ZOBACZ: NIE LUBICIE ŻELI DO MYCIA TWARZY? NA PEWNO POLUBICIE SIĘ Z TYM! [RECENZJA]

Wielki test chusteczek do demakijażu - testujemy 6 znanych produktów [RECENZJA]