Odżywka, która zadba o skórę głowy, przedłuży świeżość włosów, a w dodatku intensywnie je nawilża, wygładza i dodaje blasku – brzmi nieprawdopodobnie. A jednak taki kosmetyk naprawdę istnieje! A co więcej sprawdza się idealnie nawet do dosyć cienkich i farbowanych włosów. Oto moje wrażenia z miesięcznej kuracji tym magicznym produktem.

To, co kryje się na prostownicy może mieć poważne konsekwencje dla włosów

Odżywka do skóry głowy i włosów Kaminomoto

Japońska odżywka kondycjonująca do skóry głowy i włosów to kosmetyk wobec którego miałam spore oczekiwania. Jeszcze zanim sięgnęłam po buteleczkę sprawdziłam jakich efektów mogę się spodziewać. Lista była długa i bardzo obiecująca. To produkt, który po pierwsze utrzymuje zdrową skórę głowy, dokładnie ją nawilża, a przy tym nie obciąża i nie powoduje szybszego przetłuszczania się włosów. Wręcz przeciwnie przedłuża ich świeżość, dodaje blasku i miękkości. To nie koniec, bo odżywka ma także ułatwiać rozczesywanie oraz eliminować łupież i dyskomfort skóry głowy.

Co prawda nigdy nie miałam problemów ze skórą głowy. Często sięgam po peelingi oraz wykonuję masaż, by poprawić krążenie krwi. Pomyślałam jednak, że nie zaszkodzi dodać do pielęgnacji jeszcze jednego punktu na liście. Sięgnęłam więc po odżywkę Kaminomoto i muszę przyznać, że moje włosy już dawno nie wyglądały tak dobrze.

Przede wszystkim kosmetyk ma przyjemną, niezbyt gęstą konsystencję i prawie natychmiastowo wnika we włosy i dobrze rozprowadza się po skórze głowy. Nie skleja i nie obciąża – jest lekki jak chmurka. A po spłukaniu włosów wodą i wysuszeniu włosy są odbite od nasady, lekkie i niesamowicie gładkie. Ich stylizacja przebiega bez problemu.

Po dłuższym stosowaniu odżywki zauważyłam, że włosy są wyraźnie bardziej nawilżone, a efekt świeżych i lekkich włosów utrzymuje się nawet do dwóch dni! W moim przypadku to świetny wynik, ponieważ przed zastosowaniem kuracji byłam przyzwyczajona do tego, by myć włosy codziennie.

Odżywka do skóry głowy i włosów Kaminomoto – efekty po miesiącu stosowania

Jakie rezultaty widzę po miesiącu stosowania kosmetyków? Przede wszystkim moje pasma są miękkie, pełne blasku i wyglądają na zdrowe i odżywione. Są bardziej zdyscyplinowane, mniej się puszą i odzyskały sprężystość, której brakowało im po wielu miesiącach używania prostownicy. Teraz mogę stwierdzić, że jest ona coraz mniej potrzebna, bo wreszcie nauczyłam się akceptować ich delikatny skręt. Jak dla mnie to jeden z lepszych kosmetyków, które stosowałam. Sprawdzi się dla osób, które tak jak ja poszukują produktu, który zregeneruje i mocno nawilży włosy, a także dla osób z problemem łupieżu i swędzącej skóry głowy.

Odżywka do skóry głowy i włosów
1

Odżywka kondycjonująca skórę głowy

Kaminomoto

89,00 zł

Kup teraz