Wypadanie włosów to problem, z którym codziennie mierzy się wiele kobiet. Koloryzacja, prostowanie, suszenie oraz warunki atmosferyczne takie jak słońce i wiatr – to wszystko nie pozostaje bez znaczenia jeśli chodzi o kondycję naszych pasm. Do tego dochodzi również częste szczotkowanie, brak odpowiedniej ochrony przed wysokimi temperaturami, a nawet hormony. Aż 40% Polek, których problemem jest utrata włosów i 32% Polek, które zmagają się z łamliwością włosów wskazało zmiany hormonalne, jako główną przyczynę swojego problemu.“ – wyjaśnia CE Brand Manager Pantene, Victoria Kulpanowska. Kosmetyki do włosów pomagają odwrócić niepokojące tendencje i wpływają na poprawę kondycji włosów. Miękkie, elastyczne i przede wszystkim dobrze nawilżone włosy są mniej podatne na uszkodzenia i łamliwość.

Piękny zapach, naturalny efekt i brak ciemnych plam – oto idealny samoopalacz

Najnowsza linia kosmetyków Pantene Grow Stron pomaga ograniczyć wypadanie włosów spowodowane ich łamliwością i zapobiega uszkodzeniom. Dzięki temu włosy rosną zdrowe i mocne. Biotyna, bambus i kofeina to składniki, które stanowią podstawę najnowszych produktów Pantene. Ich działanie wnika głęboko w strukturę włosa i wzmacnia je od samej nasady. Dzięki nowej formule opartej na naturalnych składnikach pasma odzyskują miękkość i zdrowy blask.

W skład nowej linii wchodzą:

  • Preparat odżywiający cebulki włosów Pantene Pro-V Miracles Roots Awakener,
  • Maska odbudowująca włosy z keratyną Pantene Pro-V Miracles Strong & Long
  • Krem odbudowujący bez spłukiwania z proteiną Pantene Pro-V Miracles Go Longer
  • Odżywka Pantene Pro-V Miracles Grow Strong
  • Szampon Pantene Pro-V Miracles Grow Strong

Kosmetyki do włosów Pantene Grow Stron

Nowa linia Grow Strong jest dedykowana wszystkim, którzy chcą poprawić wygląd włosów i ograniczyć ich wypadanie spowodowane łamliwością. W kosmetykach do włosów znajdziemy bogactwo naturalnych składników. Technologia Pro-V z biotyną, bambusem i kofeiną daje efekt mocnego odżywienia i nawilżenia. Już po pierwszym użyciu włosy odzyskują blask i sprężystość. Dodatkowo, są mniej wymagające w stylizacji, dzięki efektowi wygładzenia.

kosmetyki do włosów źródło: własne

 

Jednym z moich ulubionych kosmetyków z najnowszej linii Pantene jest preparat odżywiający cebulki włosów – Pantene Pro-V Miracles Roots Awakener. Możemy nakładać go zarówno na wilgotne, jak i zupełnie suche pasma. To nic innego jak odżywcze serum do włosów z witaminą B3, pantenolem, kofeiną, bambusem oraz biotyną. W jego składzie znajduje się również alkohol, dlatego nie należy przesadzać z ilością podczas aplikacji. To produkt, który wygładza włosy i dodaje im delikatnej objętości i lekkości, a przy tym dba o ich miękkość i ładny, zdrowy połysk.

Moc czterech olejków zawarta w jednym kosmetyku. Zadbasz z nim o skórę, włosy i cerę

Krem odbudowujący z proteiną Pantene Pro-V Miracles Go Longer również zdał egzamin. Chociaż początkowo obawiałam się, że zanadto obciąży skórę głowy, ponieważ ten kosmetyk do włosów stosuje się bez spłukiwania. Nałożyłam niewielką ilość i dokładnie wsmarowałam w końcówki pasm a następnie nałożyłam odrobinę na całą długość włosów ale bez aplikacji na skórę głowy. Po wyschnięciu kosmyków były one przyjemnie miękkie i nabrały elastyczności.

Maska do włosów to pomoc dla bardzo przesuszonych pasm. Warto potrzymać ją na włosach nieco dłużej, aby wzmocnić efekt. Dlatego po umyciu pasm delikatnym szamponem, nałożyłam kosmetyk do włosów i owinęłam całość ręcznikiem. Po około 30 minutach spłukałam maskę i wysuszyłam włosy jak zwykle. Efekt był bardzo zadowalający. Włosy były niesamowicie miękkie i gładkie w dotyku aż po same końce. To dzięki bambusowi, który stanowi podstawowy składnik maski. Bambus nadaje włosom siłę i elastyczność. Włosy są dobrze odżywione i wzmocnione, dzięki czemu mogą się zginać, rozciągać i powracać do pierwotnego kształtu.

kosmetyki do włosów źródło: własne