Blond włosy wymagają sporo zaangażowania. Aby cieszyć się pięknym kolorem, a przy tym także dobrą kondycją włosów, regularne wizyty u fryzjera to podstawa. Do tego dochodzi także wybór odpowiednich kosmetyków, dzięki którym pasma pozostaną miękkie i błyszczące.

Pielęgnacja przy użyciu odżywek, maseczek i olejków jest na porządku dziennym, ale co z utrzymaniem pięknego odcienia blondu, jeśli od ostatniej wizyty w salonie fryzjerskim minęło już kilka tygodni? Mogłoby się wydawać, że tylko stylista jest w stanie dać nam zadowalające efekty. Ale niekoniecznie. Okazuje się, że wystarczy zaopatrzyć się w jeden niezbędnik, dzięki któremu kolor znów zyska głębię i piękny blask, a włosy będą nawilżone i odżywione.

Wolny od okrucieństwa i bez acetonu. Ten krem do usuwania lakieru to rewolucja [recenzja]

Produkt, który oferuje tak wiele to odżywka koloryzująca Davines Alchemic. Dobrą wiadomością już na samym wstępie jest to, że kosmetyki są dostępne aż w pięciu odcieniach:

  • koralowy
  • lawendowy
  • różowy
  • morski
  • turkusowy

W zależności od preferencji możemy wybrać jeden z pięciu odcieni i cieszyć się odświeżonym, pięknym i głębokim odcieniem blondu. Mamy też dowolność, jeśli chodzi o stopień intensywności, który chcemy uzyskać – od lekkiego pastelu aż po mocniejszy efekt koloru (wystarczy przytrzymać produkt nieco dłużej na włosach). Fanki subtelnych, rozcieńczonych odcieni mogą uzyskać pożądany rezultat po zmieszaniu Davines Alchemic Creative Conditioners z neutralnymi odżywkami.

Jak rozjaśnić włosy w zimie bez wizyty u fryzjera? Oto naturalna pomoc

Nowość od Davines to propozycja dla osób, które lubią częste zmiany stylizacyjne – odżywki Alchemic oferują tymczasowe rozwiązania koloryzujące. Pastele (koralowy, lawendowy, różowy) utrzymują się na włosach do 5 myć. Im odcienie bardziej nasycone (morski, turkusowy), tym dłuższej utrzymuje się ich intensywność (do 8 myć).

Sam kolor to nie jedyna zaleta odżywek Davines. To także świetny produkt do pielęgnacji włosów, które po zastosowaniu stają się przyjemnie miękkie, dobrze nawilżone i odżywione. Produkty z linii Alchemic zostały zaprojektowane tak, aby połączyć doskonałość kosmetyczną z wydajnością starannie dobranych składników, w pełnym poszanowaniu dla ludzi i środowiska. Formuły Davines Alchemic Creative Conditioners zawierają 98% komponentów biodegradowalnych, 95% składników pochodzenia naturalnego oraz wysokie stężenie czystych pigmentów. Odżywki wzbogacone są olejkiem jojoba nadającym połysk, witaminami z grupy B o właściwościach nawilżających oraz zapobiegających uszkodzeniom włókien. Opakowania wykonano z tworzywa pochodzącego z recyklingu, z zachowaniem neutralnego wpływu pod względem emisji dwutlenku węgla. To kolejny wielki plus, dzięki któremu kosmetyki stają się wyborem numer jeden.

Stone blonde. Spektakularna alternatywa dla platyny

Odżywki są bardzo wydajne, wystarczy nałożyć niewielką ilość, by zyskać piękny, pastelowy odcień. Cena za 250 ml słoiczek to 98 zł. Kosmetyk można kupić w wybranych salonach fryzjerskich współpracujących z marką Davines.  Jak widać częste wizyty u fryzjera da się sprytnie ominąć. Wystarczy mieć dobrego pomocnika.