Jeśli uznajesz jedynie wosk w pozbywaniu się niechcianych włosków, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – nie musisz już tego robić co kilka tygodni w salonie kosmetycznym. Od teraz możesz to spokojnie zrobić we własnym domu!

ZOBACZ TEŻ: TRIK, DZIĘKI KTÓREMU UNIKNIESZ WRASTANIA WŁOSÓW PO GOLENIU

Chyba nie ma bardziej przerażającego widoku dla zadbanej dziewczyny niż pojedyncze, wystające włoski bądź odkrycie w miejscu publicznym, że ostatnia depilacja była nieskuteczna. Niedokładne golenie, brak precyzji czy doświadczenia może się źle skończyć jeśli używamy zwykłej maszynki. Co innego, gdy poddajemy się zabiegom depilacji woskiem, który z teorii ma pokryć naszą skórę tak dokładnie, jak to tylko możliwe. Plus wyrwany włosek nie odrasta tak szybko, jak te golone pojedynczo.

Niestety, wizyta u kosmetyczki raz czy dwa razy w miesiącu, w zależności od potrzeb, to dość spory wydatek. Plastry z drogerii też nie zawsze spełniają nasze oczekiwania, zostaje nam jedynie DIY, które jest super proste, bezpieczne i tanie! Szczególnie ten z przepisu 5-minute Crafts, który prezentuje przepis z cukru, wody i szklanki soku z cytryny. Wystarczy podgrzać wszystko w rondlu i dokładnie wymieszać. Przez 5-7 minut mikstura powinna się gotować a kolejne 10-20 minut powinna stygnąć. Tyle!

ZOBACZ TEŻ: Najgorsze błędy w depilacji intymnej

Jak się dowiadujemy z komentarzy pod filmikiem, nie jest to nic nowego. Kobiety z całego świata twierdzą, że znają ten przepis, czasami lekko zmodyfikowany, który był przekazywany z pokolenia na pokolenie. W Egipcie nazywa się “słodkim woskiem”, a w Algierii jest znany od dziesięcioleci. Powtarzają się komentarze, które twierdzą, że uzyskanie odpowiedniej konsystencji jest trudne i w dużej mierze warunkuje go rozpuszczający się cukier. Inni dodają też, że bez kremu z aloesem po goleniu, nie ma sensu nawet tego zaczynać.

Podobno istnieje jeszcze kilka przepisów na domowy wosk, który często zawiera jajka, cukier, mąkę kukurydzianą i inne, naturalne składniki do depilacji DIY.

Słyszałyście o tym wcześniej?