Dobór idealnego podkładu wcale nie jest taki prosty, jak mogłoby się wydawać. Każda cera jest inna, każda kobieta oczekuje od podkładu czegoś innego. Ja lubię podkłady kryjące, ale nie robiące na twarzy maski. Przetestowałam już dziesiątki kosmetyków i dzisiaj przedstawiam Wam jeden z moich największych urodowych must have. Jesteście ciekawe?

ZOBACZ: PODKŁAD IDEALNY NA JESIEŃ/ZIMĘ – KRYJĄCY I NATURALNIE WYGLĄDAJĄCY! [PRZEGLĄD]

mac studio fix fluid

Nie wiem czy Wy też macie tak, że Wasze największe kosmetyczne hity to często nie była miłość od pierwszego wejrzenia (albo w tym przypadku – użycia). Dokładnie tam miałam z podkładem Studio Fix Fluid. Pierwszy raz miałam z nim do czynienia jakieś dwa/trzy lata temu. Kupiłam go zimą i niestety kolor, który dobrano mi w sklepie, okazał się niekoniecznie trafionym… Chociaż z drugiej strony był trafiony idealnie, ale jako odcień na lato, do bardziej opalonej skóry.

Podkład nie ma pompki, ale możecie dokupić ją oddzielnie i korzystać z niej wielokrotnie przekładając do nowych buteleczek. Za pierwszym razem ją kupiłam, ale szczerze mówiąc zdecydowanie bardziej lubię „otwarte” opakowanie. Poza tym kosztuje ona niemało, bo 24 złotych. Wg mnie jest to zupełnie zbędny wydatek.

ZOBACZ: MAKSYMALNE ROZŚWIETLENIE, CZYLI O TYM, ZA CO POKOCHAŁAM KOSMETYKI BECCA RECENZJA

MAC - Studio Fix Fluid - jeden z moich ulubionych podkładów [RECENZJA]

mac studio fix opinie

A teraz przejdźmy do samego podkładu. Moja skóra z jednej strony nie jest wymagająca, nie mam trądziku, przebarwień ani zaczerwienień, z drugiej strony zdecydowanie nie każdy pokład wygląda na niej dobrze. Słynny Double Wear jest dla mnie trochę zbyt ciężki, lubię używać go raczej tylko do makijaży wieczorowych. A Studio Fix Fluid jest dla mnie podkładem idealnym. Nie jest zbyt ciężki, nie jest mocno zastygający, a przy tym ma rewelacyjne krycie.

Podkład ma bardzo przyjemny, delikatny zapach. Świetnie rozprowadza się zarówno przy pomocy pędzla, jak i BeautyBlendera. Ogromnym plusem jest bardzo szeroka gama kolorów („bladziochy” znajdą coś dla siebie!) oraz to, że podkłady dostępne są zarówno w tonacji ciepłej, jak i zimnej. Moimi idealnymi odcieniami są NC15 (na jesień/zimę) i NW20 (na lato). Podkład dodatkowo ma SPF15.

ZOBACZ: PODKŁAD KRYJĄCO-MATUJĄCY – 5 NAJLEPSZYCH PROPOZYCJI DO 40 ZŁOTYCH

MAC - Studio Fix Fluid - jeden z moich ulubionych podkładów [RECENZJA]

mac studio fix fluid cena

Podkład Studio Fix Fluid kosztuje 140 złotych. Dużo? Biorąc pod uwagę, że jest to kosmetyk wysokopółkowy to wcale nie aż tak bardzo (podkłady YSL i Chanel kosztują powyżej 200 złotych). Warto dodać, że produkt jest bardzo wydajny. Ja mam już chyba 5 opakowanie i zdecydowanie kupię go jeszcze nie raz!

ZOBACZ: MAKIJAŻYŚCI OSTRZEGAJĄ PRZED TYMI BŁĘDAMI PRZY NAKŁADANIU PODKŁADU

MAC - Studio Fix Fluid - jeden z moich ulubionych podkładów [RECENZJA]