Od mojej ostatniej wizyty u fryzjera minęły dwa miesiące. Przeszłam wtedy radykalną metamorfozę, która polegała na obcięciu ponad 30 centymetrów włosów. Krótka fryzura wymaga ode mnie nieco więcej czasu poświęconego na stylizację, zwłaszcza że moje włosy są naturalnie proste, słowiańskie i aby nadać im objętości, stosuję dodatkowo sprej nadający teksturę oraz spore ilości lakieru do włosów. Wraz z włączeniem ich do codziennej stylizacji zaczęłam odczuwać silną potrzebę wymiany szamponu, na taki, który usunie pozostałości wymienionych produktów, ale i zadba o kondycję moich włosów.

Redakcyjny przegląd szamponów do włosów przetłuszczających się

Poszukiwania szamponu, który spełniłby te oczekiwania, uważam za zakończone. Trafiłam bowiem na linię Vegan Desserts, która ujęła mnie nie tylko swoim zapachem, ale i skutecznością. Na początku zapoznałam się ze składem szamponu. Unikam produktów, w których umieszcza się szkodliwe detergenty,  i co ciekawe według składu zawartego na opakowaniu szamponu nie zawiera on SLS-u. Zawiera jednak wzmacniający olejek sojowy, witaminę E oraz kofeinę, której zadaniem jest pobudzenie porostu włosów.

Szampon zamknięto w plastikowej butelce z papierową etykietą. Wydawałoby się, że taka etykieta nie sprawdzi się w wilgotnym otoczeniu, jednak szybko wysycha i nie stanowi żadnego problemu. Szampon pieni się łagodnie, co w tym przypadku uznaję za zaletę. Oznacza to, że ALS odpowiadający za pienienie się produktu użyto w minimalnych wartościach. Wróćmy jednak do meritum, czyli skuteczności produktu. Szampon dokładnie usuwa produkty do stylizacji włosów, ale także fajnie podbija włosy u nasady. Nie zauważyłam problemów z rozczesywaniem.

5 naturalnych składników, które możesz dodać do szamponu, by Twoje włosy rosły jeszcze szybciej

Na koniec warto opisać jeszcze obłędny zapach kawy, który powoduje, że naprawdę ma się ochotę go zjeść. Szampon nie zawiera składników pochodzenia odzwierzęcego oraz nie testowano go na zwierzętach.

Całą linię Vegan Desserts: szapon, odżywkę i maskę kupicie w drogeriach Rossmann.