Stosowanie antybakteryjnych mydeł i żeli to jedna z podstawowych zasad bezpieczeństwa w czasie pandemii koronawirusa. Co jednak zrobić, by zachować środki ostrożności, a jednocześnie nie podrażnić i nie wysuszyć skóry? Odpowiedzią są dermokosmetyki.

Skutki częstego używania mydeł antybakteryjnych i żeli na bazie alkoholu oraz mycie dłoni w gorącej wodzie można odczuć bardzo szybko. Choć to niewątpliwie konieczne działania, w dłuższej perspektywie mogą prowadzić do naruszenia warstwy rogowej i zaburzenia funkcji ochronnych naskórka. Uszkodzenie bariery lipidowej przyczynia się do jego szybkiego odwodnienia, a to prowadzi do przykrych konsekwencji w postaci podrażnionej, przesuszonej i popękanej skóry.

Odżywka, która wzmacnia i pogrubia rzęsy + rewitalizująca maska na noc. Ten zestaw przygotuje Cię na lato

Krem do rąk Dermedic Linum Emolient – jak działa na suchą skórę dłoni

Aby uchronić się przed tym problemem, szukałam kremu, który zadziała jak lekarstwo na suchą i podrażnioną skórę. Krem do rąk marki Dermedic Linum Emolient jest zalecany głównie do bardzo suchej i atopowej skóry. Jednak sprawdzi się doskonale w codziennej pielęgnacji skóry normalnej, która przez częste stosowanie środków dezynfekcji, wymaga szczególnej ochrony. Dzięki zawartości składników aktywnych takich jak: olej lniany z zawartymi w nim NNKT Omega 3, Omega 6, Omega 9, Alantoina, Lanolina, Gliceryna, Witamina E pomaga szybko ukoić podrażnioną skórę i dostarczyć jej cennego nawilżenia.

Krem Dermedic Linum Emolient to dermokosmetyk, który uzupełnia barierę lipidową, wygładza i zmiękcza naskórek. Gęsta konsystencja prawie natychmiast wnika w głąb skóry, nie pozostawiając przy tym tłustego filmu. Kosmetyk ma przyjemny, delikatny zapach i jest bardzo wydajny. Wystarczy odrobina, by zregenerować podrażnioną skórę dłoni.

krem do suchej skóy rąk Dermedic

Krem do rąk marki Dermedic zawiera emolienty, które wspomagają szybką regenerację naskórka oraz dbają o złagodzenie mikrourazów, pozostawiając skórę miękką i gładką. Już po kilku zastosowaniach poczułam, że skóra dłoni odzyskuje nawilżenie i jest przyjemna w dotyku. Krem jest dostępny w internetowych drogeriach i aptekach.

Częste mycie i dezynfekcja rąk to konieczność, aby jednak uchronić dłonie od przesuszenia, po każdym oczyszczeniu skóry, warto sięgnąć po dermokosmetyki, takie jak krem Linum Emolient, które zawierają w swoim składzie emolienty. Zadbają one o dogłębne nawilżenie i regenerację, przez co nie odczujemy przykrych skutków stosowania środków do dezynfekcji na bazie alkoholu.