Demakijaż jest podstawą codziennej pielęgnacji większości kobiet w naszym kraju. Średnio na zmycie kosmetyków z twarzy potrzebujemy od 2 do 4 wacików, nieco płynu micelarnego bądź mleczka i trochę wody do przemycia. Szybka matematyka daje nam 14 wacików tygodniowo i 60 miesięcznie. I to w najbardziej optymistycznej wersji. Okazuje się, że moda na less waste ma dla nas dobre rozwiązania również dotyczące demakijażu. Oto, jak się za to zabrać!

ZOBACZ TEŻ: CZY WŁAŚNIE POWSTAŁY CHUSTECZKI DO DEMAKIJAŻU, KTÓRE SĄ PRZYJAZNE ŚRODOWISKU?

WIELORAZOWE WACIKI

Możesz je uszyć sama ze starego ręcznika bądź kupić nowość od Glove tzw. “moon pads”. Zmywanie makijażu odbywa się za pomocą zmoczonego materiału w ciepłej wodzie bądź przy użyciu płynu micelarnego. Po zakończonej operacji możesz wyprać wacik w pralce bądź zrobić to ręcznie. To naprawdę działa! Jeśli nie wierzysz, możesz zrobić sobie po demakijażu test jednorazowym wacikiem. Pamiętaj aby nie pocierać mocno oczu, bo tym samym możesz doprowadzić do przesuszania skóry a nawet infekcji.

WIELORAZOWA RĘKAWICZKA

Ponownie – możesz kupić ją w sklepie (najbardziej znane od Glov są dostępne w sieciach Rossmann) bądź uszyć samodzielnie. Teoretycznie rękawica kupna jest zrobiona z mikrofibry i tym samym daje większe szanse na lepszy demakijaż. Problem rozwiążesz jeśli dodasz nieco płynu micelarnego. Less waste małymi krokami!

OLEJEK DO DEMAKIJAŻU

Wystarczy kilka kropel by zmyć całą twarz. Dzięki oleistej strukturze, bardzo łatwo o szybki i dokładny demakijaż. Nie musisz się martwić o przesuszenia, olejek do tego nie dopuści. Dodatkowym bonusem jest wydajność – jedna buteleczka wystarcza nawet na rok! Jedynym minusem jaki widać, to fakt, że nie zmyjesz nim oczu. Jeśli używasz olejku do demakijażu i tak koniec końców musisz sięgnąć po wacik, by zmyć powieki i rzęsy. Polecamy do tego oczywiście te wielorazowe!

ZOBACZ TEŻ: Idealny demakijaż w 6 krokach

DIY CHUSTECZKI DO DEMAKIJAŻU

Chusteczki do demakijażu to bardzo wygodna forma zmywania makijażu, szczególnie gdy wracasz zmęczona do domu i marzysz jedynie o tym, by położyć się do łóżka. Przepis na chusteczki do demakijażu DIY znajdziesz w naszym materiale .

GĄBECZKA KONJAC

Ta mała niepozorna gąbeczka jest w japońskiej pielęgnacji znana od tysiąca lat. Zawiera m.in. naturalną glinkę, która odżywia i oczyszcza twarz. Myjka jest w 100% biodegradowalna i naturalna, zużywa się dopiero po 2-3 miesiącach. Po tym czasie można włożyć ją do kompostownika czy do doniczki, dzięki czemu trzyma wodę dla roślin. Nie zaleca się zmywać nią oczu – tamte okolice skóry są bardzo wrażliwe i delikatne, przez co trzeba zwracać szczególną uwagę na ich demakijaż.

A jakie są Wasze sposoby na zmycie makijażu w stylu less waste?